Adieu Profesor Górecka

Adieu Profesor Górecka

Ze smutkiem informujemy o odejściu Pani Profesor Marianny Góreckiej, nauczycielki języka francuskiego w naszym liceum w latach 1975-1987.

Dla ówczesnych licealistów lekcje z Panią Górecką, nazywaną w tajemnicy „Madame” były nie tylko spotkaniem z pięknym językiem, ale także obcowaniem z kulturą francuską. Była też miłośniczką muzyki, śpiewu i poezji, stąd zachęcając do nauki języka Moliera – organizowała wspólnie z młodzieżą przedstawienia w języku francuskim. Z Jej inicjatywy w szkole pojawiali się także przedstawiciele ambasady i konsulatu Francji.

Jako nauczycielka, a także wychowawczyni była Pani Profesor Górecka wymagającą, ale także niezwykle ciepłą i empatyczną osobą, zawsze uśmiechniętą i gotową na „spotkanie z uczniami”, nawet w jej prywatnym domu, gdzie rozbrzmiewała muzyka i śpiew.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Pani Marianny Góreckiej.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym w Bolesławcu w poniedziałek (21 grudnia), o godz. 14.00

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV