Zaczynamy bolesławiecką edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Zaczynamy bolesławiecką edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Od jutra zaczyna się nasze doroczne święto nauki. Przez najbliższe trzy dni (od środy 7.10 do piątku 9.10) naukowcy z uczelni wrocławskich zaproponują mieszkańcom naszego miasta wykłady głównie z medycyny i ochrony zdrowia. W tym roku, ze względu na sytuację, nietypowo – zdalnie.

Program naszego święta został dostosowany do zmieniającej się rzeczywistości. Część zajęć została odwołana, część zmieniła formę. Pojawiły się nowe wykłady.

Program bolesławieckiej edycji DFN

Dodatkowe wykłady z edycji wrocławskiej:

Oficjalny kanał DFN

Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN

Oficjalny kanał Akademii Muzycznej

Oficjalny kanał Uniwersytetu Ekonomicznego

Biblioteka Uniwersytecka

Oficjalny kanał Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN

Debata Oksfordzka na PWr

Oficjalny kanał Papieskiego Wydziału Teologicznego

Narodowe Forum Muzyki spacer wirtualny

Chemia UWr

Fizyka UWr

Symulacje komputerowe w fizyce

Ewolucja europejskiego pieniądza

Jak przewidywać pogodę, czyli o fizyce atmosfery

Instytut Astronomiczny UWr (9 ostatnich chronologicznie spotkań)

Zakład Narodowy im. Ossolińskich

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...