Szkoła w czasach pandemii

Szkoła w czasach pandemii

Rozpoczęcie roku szkolnego to zawsze wyjątkowe wydarzenie, ale tegoroczne, poprzedzone kilkumiesięczną nieobecnością uczniów w szkole – było szczególne. 515 licealistów mogło spotkać się z wychowawcami w zespołach klasowych, ale już na akademii obecne były tylko kilkuosobowe reprezentacje poszczególnych klas. W trakcie uroczystości przygotowanej przez klasę II Cp pod opieką wychowawcy, p. Leszka Idzikowskiego nastąpiło przekazanie i ślubowanie nowego Pocztu Sztandarowego. Program artystyczny, tematycznie związany z epidemią – był pochwałą nauki, która jest nadzieją na zwalczenie wirusa.

O szczególnej sytuacji, w jakiej przyszło nam wracać do szkoły mówił Dyrektor Cezary Czernatowicz, podkreślając wartość bezpośrednich kontaktów w edukacji, ale też konieczności odpowiedzialnego zachowania się i troski o zdrowie. W swoich słowach nawiązywał do Listu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego, skierowanego do Nauczycieli, Uczniów i Rodziców.

Obowiązujące w szkole procedury, środki ochrony, rozwiązania, które zostały przyjęte, w tym minimalizacja przemieszczania się po szkole – to wszystko sprawia, że nowy rok szkolny 2020/2021 z pewnością będzie doświadczeniem nie tylko edukacyjnym, ale dużym sprawdzianem z odpowiedzialności.

Ślubowanie nowego Pocztu Sztandarowego
Program artystyczny przygotowany przez klasę II Cp

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.