Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Drodzy Uczniowie,

tegoroczne Święta Wielkiej Nocy, na które cieniem kładzie się epidemia koronawirusa zmuszają do pogłębionej refleksji nad wartością i kruchością życia ludzkiego, nad tym, co zawsze było, a co teraz zostało ograniczone czy wręcz odebrane. Przez pryzmat tych nowych doświadczeń zaczynamy doceniać to, czego być może na co dzień nawet nie zauważaliśmy. Dobrym tego przykładem jest szkoła. Jestem pewny, że wszyscy zaangażowani w proces nauczania woleliby szybkiego do niej powrotu.

Życząc radosnego przeżywania Świąt Wielkiej Nocy składam serdeczne podziękowania nauczycielom za duży wysiłek wkładany w kontynuowanie działań dydaktycznych i wychowawczych. Serdecznie dziękuję rodzicom za zrozumienie sytuacji i wspomaganie nauczycieli w przekazywaniu wiedzy młodzieży w tym trudnym dla nich okresie. Dziękuję także uczniom za wiele większy niż zwykle trud samodzielnej pracy, który z pewnością przyczyni się do skuteczniejszego stawiania czoła innym życiowym wyzwaniom.

Wszystkim życzę zdrowych i pogodnych Świąt
Cezary Czernatowicz, Dyrektor Szkoły

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Chcesz wiedzieć więcej o szkole? Zadaj nam pytanie.

Chcesz wiedzieć więcej o szkole? Zadaj nam pytanie.

Samorząd Uczniowski w naszej szkole chętnie włączy się w rekrutację 2020. Ósmoklasistko, Ósmoklasisto - jeśli chcesz wiedzieć jak wygląda szkolne życie, co to jest "cujon", kiedy odbywa się Koncert Walentynkowy, co to są "Władki", a co szczęśliwe numerki i dlaczego warto przyjść do I LO ...

Nasi mistrzowie sudoku

Nasi mistrzowie sudoku

W tegorocznej już IX edycji Mistrzostw Dolnego śląska w Sudoku wzięło udział 1104 uczniów z całego województwa, w tym 46 uczniów naszej szkoły. Na etapie szkolnym należało rozwiązać zadania eliminacyjne w postaci klasycznego sudoku o różnym rozmiarze z ewentualnymi modyfikacjami tj...

Żegnamy panią Janinę Śladowską

Żegnamy panią Janinę Śladowską

Ze smutkiem informujemy, że odeszła pani Janina Śladowska, nauczycielka wychowania technicznego w I Liceum w latach 1962-1990. Choć obecne pokolenia licealistów nie mają tego przedmiotu, to starsi absolwenci z pewnością pamiętają te zajęcia. Manualne prace, budowa urządzeń, doskonalenie...