Odszedł p.Franciszek Kalisz – dyrektor Liceum w latach 1960-1972

Odszedł p.Franciszek Kalisz – dyrektor Liceum w latach 1960-1972

Tę smutną wiadomość otrzymaliśmy od Rodziny Pana Franciszka Kalisza. Był dyrektorem Liceum w latach 1960-72, ale ze szkołą związany już od 1955 roku, kiedy to podjął pracę jako nauczyciel matematyki. Jak sam wspominał w publikacji z okazji 70.lecia naszej szkoły – „Objąłem etat nauczyciela matematyki po emerytowanej wspaniałej specjalistce – prof. Helenie Tyrankiewicz” (…) Dobrze pamiętam, z jaką olbrzymią tremą wchodziłem pierwszy raz na lekcje do klasy maturalnej. Spotkałem w klasie prawie moich rówieśników”.

W dalszej części wspomnień Franciszek Kalisz przywoływał lata zarządzania szkołą, która w tym czasie stopniowo powiększała grono pedagogów, a uczniowie z powodzeniem startowali w ruchu olimpijskim. Właśnie za Jego czasów szkoła otrzymała imię Władysława Broniewskiego oraz ufundowany przez Komitet Rodzicielski Sztandar.

W pamięci ówczesnych uczniów Dyrektor Kalisz zapisał się jako wymagający matematyk, a obecne pokolenia codziennie mijają pamiątkową tablicę na I piętrze – poświęconą pamięci Państwa Tyrankiewiczów, która wmurowana została właśnie za czasów Franciszka Kalisza.

Składamy wyrazy współczucia Rodzinie Pana Dyrektora Franciszka Kalisza.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zdalna nauka – poradnik MEN

Zdalna nauka - poradnik MEN

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla szkół - przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji.

Nauczyciele rekomendują i polecają

Nauczyciele rekomendują i polecają

Uwaga uczniowie, poniżej zamieszczane będą dla Was informacje od nauczycieli. Będą aktualizowane z nazwiskiem nauczyciela, datą oraz wskazaniem, których klas to dotyczy. Prosimy o zapoznawanie się z nimi. Chętni uczniowie mogą z nich skorzystać. P. Beata Majewska - informacja z 18...

Projekt „Tradycyjny Sad”

Projekt "Tradycyjny Sad"

Uczennice klasy 1eg pod opieką pani Barbary Opar od lutego biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pod nazwą ,,Tradycyjny Sad’’, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska Wszystkie działania mają na celu zachowanie różnorodności biologicznej Polski i tym samym...