Odszedł p.Franciszek Kalisz – dyrektor Liceum w latach 1960-1972

Odszedł p.Franciszek Kalisz – dyrektor Liceum w latach 1960-1972

Tę smutną wiadomość otrzymaliśmy od Rodziny Pana Franciszka Kalisza. Był dyrektorem Liceum w latach 1960-72, ale ze szkołą związany już od 1955 roku, kiedy to podjął pracę jako nauczyciel matematyki. Jak sam wspominał w publikacji z okazji 70.lecia naszej szkoły – „Objąłem etat nauczyciela matematyki po emerytowanej wspaniałej specjalistce – prof. Helenie Tyrankiewicz” (…) Dobrze pamiętam, z jaką olbrzymią tremą wchodziłem pierwszy raz na lekcje do klasy maturalnej. Spotkałem w klasie prawie moich rówieśników”.

W dalszej części wspomnień Franciszek Kalisz przywoływał lata zarządzania szkołą, która w tym czasie stopniowo powiększała grono pedagogów, a uczniowie z powodzeniem startowali w ruchu olimpijskim. Właśnie za Jego czasów szkoła otrzymała imię Władysława Broniewskiego oraz ufundowany przez Komitet Rodzicielski Sztandar.

W pamięci ówczesnych uczniów Dyrektor Kalisz zapisał się jako wymagający matematyk, a obecne pokolenia codziennie mijają pamiątkową tablicę na I piętrze – poświęconą pamięci Państwa Tyrankiewiczów, która wmurowana została właśnie za czasów Franciszka Kalisza.

Składamy wyrazy współczucia Rodzinie Pana Dyrektora Franciszka Kalisza.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.