Eryka Janiec w finale Olimpiady Policyjnej

Eryka Janiec w finale Olimpiady Policyjnej

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III c – Eryka Janiec zakwalifikowała się do finału Olimpiady Policyjnej, której organizatorem jest Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Nasza trzecioklasistka znajdzie się w gronie 39 uczniów ze szkół w całej Polsce, którzy zmierzą się na etapie centralnym.

Eryka przygotowała na Olimpiadę pracę na temat – Mity i stereotypy na temat pasów bezpieczeństwa. Przekonaj, że korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Sama Olimpiada to przedsięwzięcie, którego celem jest zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do pogłębienia wiedzy o roli i zadaniach Policji jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Warto dodać, że Laureat i finaliści zostaną przyjęci na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia dla osób cywilnych, realizowany w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie bez udziału w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym.

W historii naszego liceum wielu uczniów znalazło się już w tym gronie.

Gratulujemy Eryce i panu Edwardowi Florkowowi, opiekunowi Olimpiady Policyjnej. Trzymamy kciuki za etap ogólnopolski.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

„Curiosity killed the cat”, czyli Public speaking contest 2026

„Curiosity killed the cat”, czyli Public speaking contest 2026

9 czerwca w VII Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu odbył się coroczny konkurs krasomówczy w języku angielskim organizowany przez stowarzyszenie nauczycieli języka angielskiego IATEFL Poland. Eliminacje w tym roku odbywają się we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Łodzi i...

Fascynująca chemia

Fascynująca chemia

2 czerwca uczniowie klasy 2c oraz 3 c wzięli udział w warsztatach naukowych przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Podczas spotkania uczestniczyli w kilku pokazach i doświadczeniach, między innymi „Atrakcyjne cząsteczki”, „O!świecenie” oraz „Naukowe świętowanie”. Warsztaty były częścią...

Warsztaty z nauczycielami, czyli „Zielonego Koncertu” ciąg dalszy

Warsztaty z nauczycielami, czyli "Zielonego Koncertu" ciąg dalszy

Tradycją naszych "Zielonych Koncertów" są fanty proponowane przez nauczycieli. Cieszą się one ogromną popularnością wśród klas, bo dają możliwość nie tylko ciekawego spędzenia czasu  ale przede wszystkim mają cel charytatywny. A że różnorodność  tych wspólnych zajęć/warsztatów jest niezwykle...