Spotkanie z Moniuszką

Spotkanie z Moniuszką

W piątek, 7 lutego śmiało można stwierdzić, że widownię Opery Wrocławskiej zdominowali nasi licealiści, oglądając i słuchając ‚Halkę”, najsłynniejsze dzieło Stanisława Moniuszki i jednocześnie najbardziej znaną operę polską. Wyjazd ponad 200 licealistów wraz z nauczycielami do Opery był częścią realizowanego w szkole cyklu spotkań ze sztuką, w którym udział biorą wszystkie klasy. Tym razem z propozycji skorzystały głównie klasy trzecie, ale na widowni zasiedli także licealiści z klas I i II.

Wrocławska „Halka” miała swoją premierę w 2019 roku, inaugurując tym samym obchody 200. rocznicy urodzin kompozytora. „Spektakl powstał też w ramach obchodów Roku Polskiego w Operze Wrocławskiej związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości – czytamy na stronie Opery.

Dzieło Moniuszki powstało w połowie XIX wieku i w historii Halki i jej nieszczęśliwej miłości można doszukać się zarówno romantycznej wizji, jak też obrazu podziałów społecznych.

Przed spektaklem klasa III c uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Przyrodniczym i Muzeum „Pana Tadeusza”, a klasa III a spotkała się ze sztuką filmową.

Mamy nadzieję, że wyjazd, który był dość dużym przedsięwzięciem logistycznym (4 autobusy, ponad 200 uczniów, 12 nauczycieli) – był także niezapomnianym spotkaniem ze sztuką.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zdalna nauka – poradnik MEN

Zdalna nauka - poradnik MEN

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla szkół - przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji.

Nauczyciele rekomendują i polecają

Nauczyciele rekomendują i polecają

Uwaga uczniowie, poniżej zamieszczane będą dla Was informacje od nauczycieli. Będą aktualizowane z nazwiskiem nauczyciela, datą oraz wskazaniem, których klas to dotyczy. Prosimy o zapoznawanie się z nimi. Chętni uczniowie mogą z nich skorzystać. P. Beata Majewska - informacja z 18...

Projekt „Tradycyjny Sad”

Projekt "Tradycyjny Sad"

Uczennice klasy 1eg pod opieką pani Barbary Opar od lutego biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pod nazwą ,,Tradycyjny Sad’’, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska Wszystkie działania mają na celu zachowanie różnorodności biologicznej Polski i tym samym...