Spotkanie z Moniuszką

Spotkanie z Moniuszką

W piątek, 7 lutego śmiało można stwierdzić, że widownię Opery Wrocławskiej zdominowali nasi licealiści, oglądając i słuchając ‚Halkę”, najsłynniejsze dzieło Stanisława Moniuszki i jednocześnie najbardziej znaną operę polską. Wyjazd ponad 200 licealistów wraz z nauczycielami do Opery był częścią realizowanego w szkole cyklu spotkań ze sztuką, w którym udział biorą wszystkie klasy. Tym razem z propozycji skorzystały głównie klasy trzecie, ale na widowni zasiedli także licealiści z klas I i II.

Wrocławska „Halka” miała swoją premierę w 2019 roku, inaugurując tym samym obchody 200. rocznicy urodzin kompozytora. „Spektakl powstał też w ramach obchodów Roku Polskiego w Operze Wrocławskiej związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości – czytamy na stronie Opery.

Dzieło Moniuszki powstało w połowie XIX wieku i w historii Halki i jej nieszczęśliwej miłości można doszukać się zarówno romantycznej wizji, jak też obrazu podziałów społecznych.

Przed spektaklem klasa III c uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Przyrodniczym i Muzeum „Pana Tadeusza”, a klasa III a spotkała się ze sztuką filmową.

Mamy nadzieję, że wyjazd, który był dość dużym przedsięwzięciem logistycznym (4 autobusy, ponad 200 uczniów, 12 nauczycieli) – był także niezapomnianym spotkaniem ze sztuką.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zagramy i zaśpiewamy dla Adama

Zagramy i zaśpiewamy dla Adama

Tegoroczny Koncert Walentynkowy wyjątkowo odbędzie się w sobotę, 29 lutego, o godzinie 17.00 w Teatrze Starym. Poza tym jak zwykle będzie to największe wydarzenie artystyczne przygotowywane przez nauczycieli i licealistów, którego celem od wielu lat jest nie tylko promocja i pokazanie...

Spacer z psem – niezawodny!

Spacer z psem - niezawodny!

Od początku roku z dużym zaangażowaniem nasza szkoła, w tym głównie klasa I Cp realizuje wolontariat w schronisku. Tym razem uczniowie I Bg, pomimo niepogody, postanowili włączyć się do akcji pomocy psiakom ze Schroniska dla Bezdomnych Psów w Przylasku, położonego niedaleko Lubania Śl...

Sukces Maksymiliana Idzikowskiego na Olimpiadzie Języka Francuskiego

Sukces Maksymiliana Idzikowskiego na Olimpiadzie Języka Francuskiego

Uczeń klasy III e - Maksymilian Idzikowski już teraz może mówić o wielkim sukcesie. Zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Języka Francuskiego, zajmując na eliminacjach okręgowych we Wrocławiu 1 miejsce. Będziemy mocno trzymać kciuki w kwietniu, podczas zmagań...