Sportowy przegląd wydarzeń

Sportowy przegląd wydarzeń

Ostatnie dni były bardzo intensywne, jeśli chodzi o sport międzyszkolny. Swoje turnieje skończyli szachiści, halowe piłkarski nożne i tenisistki stołowe, a futsalowicze są już na finiszu rozgrywek.

Na pierwszy ogień (piątek, 6 grudnia 2019) poszli szachiści w składzie: Marcel Sas, Wojciech Orleski, Mateusz Baszak i Izabela Kalenik, zajmując drugie miejsce w powiecie. Do sukcesu zabrakło bardzo niewiele, a losy mistrzostwa toczyły się od ostatniej partii. Jednak na sam koniec drużyna szachowa musiała uznać wyższość rywali z Zespołu Szkół Elektrtonicznych.

W poniedziałek, 9 grudnia 2019 roku, na Naszej hali sportowej do rywalizacji przystąpiły Futsal owe drużyny żeńskie. Na 4 zgłoszone ekipy, reprezentacja I LO, zajęła II miejsce, ustępując róweniśniczkom z II Liceum Oólnoksztłacącecgo, z którym przegraliśmy 1:2. Poztsałe wyniki uzyskane przez Nasze dziewczęta to: 4:0 z Zespołem Szkół Budowlanych oraz 2:1 z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

Natomiast w środę, 11 grudnia 2019 roku, na terenie II liceum do rywalizacji przystąpiły żeńskie drużyny tenisa stołowego. I podobnie, jak to miało miejsce w zawodach szachowych i futsalowych, otarliśmy się o mistrzostwo. Dwa mecze Nasze zawodniczki wygrały: 3:1 z ZSOiZ i 3:2 z II LO, a w decydującym meczu o pierwsze miejsce przegraliśmy z Zespołem Szkół Budowlanych 1:3 (w setach przegrywając praktycznie na przewagi). Naszą szkołę reprezentowały: Eryka Janiec i Julia Wołoszyn.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...

Kryminał to za mało. Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem.

Kryminał to za mało. Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem.

Nazywanie jego powieści kryminalnymi wydaje się być pewnym uproszczeniem. Co by nie mówić- mamy tu zagadkowe przestępstwa, bohaterów dążących do rozwiązania bardzo zagmatwanych spraw, nagłe zwroty akcji, ślepe uliczki błędnych wniosków. Ale to tylko wierzchołek góry, chciałoby się powiedzieć...

Oglądać i rozumieć – o sztuce przekładu w filmach

Oglądać i rozumieć - o sztuce przekładu w filmach

Wszyscy lub prawie wszyscy oglądamy filmy, choć w dzisiejszych czasach często są to seriale, które "przykuwają" naszą uwagę i nas samych do ekranów. Większość z nich to produkcje anglojęzyczne, które są tłumaczone, z lepszym lub gorszym skutkiem. O trudnej sztuce translacji, typowych błędach...