Sportowy przegląd wydarzeń

Sportowy przegląd wydarzeń

Ostatnie dni były bardzo intensywne, jeśli chodzi o sport międzyszkolny. Swoje turnieje skończyli szachiści, halowe piłkarski nożne i tenisistki stołowe, a futsalowicze są już na finiszu rozgrywek.

Na pierwszy ogień (piątek, 6 grudnia 2019) poszli szachiści w składzie: Marcel Sas, Wojciech Orleski, Mateusz Baszak i Izabela Kalenik, zajmując drugie miejsce w powiecie. Do sukcesu zabrakło bardzo niewiele, a losy mistrzostwa toczyły się od ostatniej partii. Jednak na sam koniec drużyna szachowa musiała uznać wyższość rywali z Zespołu Szkół Elektrtonicznych.

W poniedziałek, 9 grudnia 2019 roku, na Naszej hali sportowej do rywalizacji przystąpiły Futsal owe drużyny żeńskie. Na 4 zgłoszone ekipy, reprezentacja I LO, zajęła II miejsce, ustępując róweniśniczkom z II Liceum Oólnoksztłacącecgo, z którym przegraliśmy 1:2. Poztsałe wyniki uzyskane przez Nasze dziewczęta to: 4:0 z Zespołem Szkół Budowlanych oraz 2:1 z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

Natomiast w środę, 11 grudnia 2019 roku, na terenie II liceum do rywalizacji przystąpiły żeńskie drużyny tenisa stołowego. I podobnie, jak to miało miejsce w zawodach szachowych i futsalowych, otarliśmy się o mistrzostwo. Dwa mecze Nasze zawodniczki wygrały: 3:1 z ZSOiZ i 3:2 z II LO, a w decydującym meczu o pierwsze miejsce przegraliśmy z Zespołem Szkół Budowlanych 1:3 (w setach przegrywając praktycznie na przewagi). Naszą szkołę reprezentowały: Eryka Janiec i Julia Wołoszyn.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV