Sportowy przegląd wydarzeń

Sportowy przegląd wydarzeń

Ostatnie dni były bardzo intensywne, jeśli chodzi o sport międzyszkolny. Swoje turnieje skończyli szachiści, halowe piłkarski nożne i tenisistki stołowe, a futsalowicze są już na finiszu rozgrywek.

Na pierwszy ogień (piątek, 6 grudnia 2019) poszli szachiści w składzie: Marcel Sas, Wojciech Orleski, Mateusz Baszak i Izabela Kalenik, zajmując drugie miejsce w powiecie. Do sukcesu zabrakło bardzo niewiele, a losy mistrzostwa toczyły się od ostatniej partii. Jednak na sam koniec drużyna szachowa musiała uznać wyższość rywali z Zespołu Szkół Elektrtonicznych.

W poniedziałek, 9 grudnia 2019 roku, na Naszej hali sportowej do rywalizacji przystąpiły Futsal owe drużyny żeńskie. Na 4 zgłoszone ekipy, reprezentacja I LO, zajęła II miejsce, ustępując róweniśniczkom z II Liceum Oólnoksztłacącecgo, z którym przegraliśmy 1:2. Poztsałe wyniki uzyskane przez Nasze dziewczęta to: 4:0 z Zespołem Szkół Budowlanych oraz 2:1 z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

Natomiast w środę, 11 grudnia 2019 roku, na terenie II liceum do rywalizacji przystąpiły żeńskie drużyny tenisa stołowego. I podobnie, jak to miało miejsce w zawodach szachowych i futsalowych, otarliśmy się o mistrzostwo. Dwa mecze Nasze zawodniczki wygrały: 3:1 z ZSOiZ i 3:2 z II LO, a w decydującym meczu o pierwsze miejsce przegraliśmy z Zespołem Szkół Budowlanych 1:3 (w setach przegrywając praktycznie na przewagi). Naszą szkołę reprezentowały: Eryka Janiec i Julia Wołoszyn.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Bracia Goleńscy w finale Licealiady

Bracia Goleńscy w finale Licealiady

W poniedziałek, 24.02.2020 w Lubaniu odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w tenisie stołowym chłopców. Naszą szkołę reprezentowali  Jan i Adam Goleńscy.  Bracia bez żadnych problemów dotarli do finału, w którym po bardzo zaciętych meczach, musieli uznać nieznaczną wyższość...

Spotkanie z Moniuszką

Spotkanie z Moniuszką

W piątek, 7 lutego śmiało można stwierdzić, że widownię Opery Wrocławskiej zdominowali nasi licealiści, oglądając i słuchając 'Halkę", najsłynniejsze dzieło Stanisława Moniuszki i jednocześnie najbardziej znaną operę polską. Wyjazd ponad 200 licealistów wraz z nauczycielami do Opery był...

Zagramy i zaśpiewamy dla Adama

Zagramy i zaśpiewamy dla Adama

Tegoroczny Koncert Walentynkowy wyjątkowo odbędzie się w sobotę, 29 lutego, o godzinie 17.00 w Teatrze Starym. Poza tym jak zwykle będzie to największe wydarzenie artystyczne przygotowywane przez nauczycieli i licealistów, którego celem od wielu lat jest nie tylko promocja i pokazanie...