Sportowy przegląd wydarzeń

Sportowy przegląd wydarzeń

Ostatnie dni były bardzo intensywne, jeśli chodzi o sport międzyszkolny. Swoje turnieje skończyli szachiści, halowe piłkarski nożne i tenisistki stołowe, a futsalowicze są już na finiszu rozgrywek.

Na pierwszy ogień (piątek, 6 grudnia 2019) poszli szachiści w składzie: Marcel Sas, Wojciech Orleski, Mateusz Baszak i Izabela Kalenik, zajmując drugie miejsce w powiecie. Do sukcesu zabrakło bardzo niewiele, a losy mistrzostwa toczyły się od ostatniej partii. Jednak na sam koniec drużyna szachowa musiała uznać wyższość rywali z Zespołu Szkół Elektrtonicznych.

W poniedziałek, 9 grudnia 2019 roku, na Naszej hali sportowej do rywalizacji przystąpiły Futsal owe drużyny żeńskie. Na 4 zgłoszone ekipy, reprezentacja I LO, zajęła II miejsce, ustępując róweniśniczkom z II Liceum Oólnoksztłacącecgo, z którym przegraliśmy 1:2. Poztsałe wyniki uzyskane przez Nasze dziewczęta to: 4:0 z Zespołem Szkół Budowlanych oraz 2:1 z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

Natomiast w środę, 11 grudnia 2019 roku, na terenie II liceum do rywalizacji przystąpiły żeńskie drużyny tenisa stołowego. I podobnie, jak to miało miejsce w zawodach szachowych i futsalowych, otarliśmy się o mistrzostwo. Dwa mecze Nasze zawodniczki wygrały: 3:1 z ZSOiZ i 3:2 z II LO, a w decydującym meczu o pierwsze miejsce przegraliśmy z Zespołem Szkół Budowlanych 1:3 (w setach przegrywając praktycznie na przewagi). Naszą szkołę reprezentowały: Eryka Janiec i Julia Wołoszyn.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...