Odszedł Waldemar Hankiewicz, dyrektor szkoły w l.1975-78

Odszedł Waldemar Hankiewicz, dyrektor szkoły w l.1975-78

Z żalem informujemy, że 4 grudnia zmarł Waldemar Hankiewicz, dyrektor naszego Liceum w latach 1975-1978, nauczyciel historii w latach 1971-1986.

Współtworzył historię naszej szkoły w trudnych i ciężkich czasach. Jak sam wspominał w publikacji wydanej z okazji jubileuszu 75lecia I LO „Jedną z pierwszych decyzji (…) było rozpoczęcie remontu budynku szkoły”. Powstały wówczas pracownie językowe, gabinety: fizyczny, biologiczny i prac technicznych. W tym czasie szkoła mogła poszczycić się dużymi sukcesami uczniów w naukowym ruchu olimpijskim.

W 1977 roku Liceum zostało przekształcone w Zespół Szkół Ogólnokształcących, w którego skład weszło też Liceum dla pracujących.

Dyrektor Waldemar Hankiewicz po przejściu na emeryturę wyjechał do Poznania, ale mimo to utrzymywał kontakt ze szkołą, a my pamiętaliśmy o Nim.

Smutną wiadomość o śmierci otrzymaliśmy od syna Pana Dyrektora, pana Krzysztofa Hankiewicza, który także jest absolwentem naszej szkoły.

Składamy wyrazy współczucia Najbliższym

fot. archiwum I LO – uroczystość podsumowania ruchu olimpijskiego 1976/77

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

„Curiosity killed the cat”, czyli Public speaking contest 2026

„Curiosity killed the cat”, czyli Public speaking contest 2026

9 czerwca w VII Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu odbył się coroczny konkurs krasomówczy w języku angielskim organizowany przez stowarzyszenie nauczycieli języka angielskiego IATEFL Poland. Eliminacje w tym roku odbywają się we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Łodzi i...

Fascynująca chemia

Fascynująca chemia

2 czerwca uczniowie klasy 2c oraz 3 c wzięli udział w warsztatach naukowych przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Podczas spotkania uczestniczyli w kilku pokazach i doświadczeniach, między innymi „Atrakcyjne cząsteczki”, „O!świecenie” oraz „Naukowe świętowanie”. Warsztaty były częścią...

Warsztaty z nauczycielami, czyli „Zielonego Koncertu” ciąg dalszy

Warsztaty z nauczycielami, czyli "Zielonego Koncertu" ciąg dalszy

Tradycją naszych "Zielonych Koncertów" są fanty proponowane przez nauczycieli. Cieszą się one ogromną popularnością wśród klas, bo dają możliwość nie tylko ciekawego spędzenia czasu  ale przede wszystkim mają cel charytatywny. A że różnorodność  tych wspólnych zajęć/warsztatów jest niezwykle...