Zosia Kołodziej i jej muzyczna pasja

Zosia Kołodziej i jej muzyczna pasja

Nasza licealistka, Zosia Kołodziej od lat z powodzeniem śpiewa, komponuje i gra. Utalentowana, charyzmatyczna, z ciekawą barwą głosu – znana jest bolesławieckiej i szkolnej publiczności. Teraz, dzięki wspaniałej muzycznej przygodzie przyszedł kolejny sukces, o który zapytaliśmy bohaterkę.

Granie na gitarze i fortepianie, śpiew, komponowanie oraz pisanie tekstów to moja pasja. Gdy w internecie natrafiłam na ofertę Songwriting Campu organizowanego przez stowarzyszenie ZAiKS, postanowiłam wysłać swoje zgłoszenie z kilkoma utworami, by przejść przez proces kwalifikacji. Spośród 247 zgłoszeń wybrano 15 wśród których, znalazło się także moje. Nie mogłam uwierzyć, że się udało.

Wyjechałam na tydzień do Zakopanego, do domu twórczego ZAiKS. Idea Songwriting Camps (odbywają się na całym świecie jednak w Polsce była to pierwsza oficjalna edycja) polega na tworzeniu piosenek w małych grupach, po 4-5 osób, z ludźmi, których poznaje się dopiero przy pracy w studio, mając na stworzenie i nagranie całego utworu bardzo mało czasu, w naszym przypadku były to cztery godziny, codziennie po dwie sesje. Każda sesja to inna piosenka, inna grupa artystów, inna energia i historia.

To niesamowite doświadczenie, znaleźć się wśród tak intensywnie parnego, pięknego wiru tworzenia, dopinania, utożsamiania się z ludźmi i wytworzonymi utworami zawierającymi w sobie historie, postaci i uczucia, w które musiałam wejść, z przerwami na jedzenie, mruganie i spanie. Dzięki temu odczułam jak oddaję wnętrze całej siebie czemuś nad czym nie potrafię panować.  Mogę jedynie się na to coś otworzyć i być w pełni podatną na wpływ. Wśród zakwalifikowanych uczestników tworzyli z nami również wspaniali producenci i realizatorzy oraz popularni muzycy m.in. Ania Karwan, Mietek Jurecki, Miłosz Bembinow, Bonson, Paulina Przybysz czy Ewa Farna, z którą miałam ogromną przyjemność współpracować przy nagraniu live sesji.

Przy projekcie powstało łącznie 45 utworów, których można słuchać np. podczas niektórych audycji radiowych w Radiu Poznań czy Trójce. Główną sprawczynią, organizatorką i pomysłodawczynią całego tego zamieszania była Dominika Barabas, o której nie mogłabym nie wspomnieć.

Poznałam wspaniałych ludzi i wiele się nauczyłam. Była to zdecydowanie jedna z najlepszych rzeczy, jaką miałam okazję przeżyć. 

wł.Z. Kołodziej

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.