„Wszystko, co po nas zostanie…” – Dzień Edukacji pełen pamięci i gości

„Wszystko, co po nas zostanie…” – Dzień Edukacji pełen pamięci i gości

Początek testamentu  Heleny Tyrankiewiczowej stał się mottem tegorocznego Dnia Edukacji, który miał wyjątkowy charakter za sprawą obchodzonego jubileuszu 50-lecia Stypendium im. H. i W. Tyrankiewiczów i związanej z nim wizyty stypendystów, dawnych dyrektorów i wicedyrektorów oraz emerytowanych nauczycieli. W sobotnie przedpołudnie (12 października) nasza szkolna aula była świadkiem wielu wzruszających chwil, wspomnień, refleksji o roli nauki w życiu, przywoływania nauczycieli – mistrzów. W tej ciepłej atmosferze wręczono 5 tegorocznych Stypendiów, uhonorowano obecnych nauczycieli, wysłuchano pięknego koncertu w wykonaniu absolwentów i stypendystów. Posadzono także dąb – symbol potęgi nauki i więzi, która od lat buduje historię naszej szkoły.

Państwo: Barbara Marczuk, Mirosław Jasiński, Michał Małkowski, Przemysław Juda – to  absolwenci i stypendyści,którzy dzielili się swoimi wspomnieniami, mówili o mistrzach – nauczycielach, którzy wpłynęli ina ich życie, przywoływali swoje szkolne lata, wzruszali… siebie i zgromadzoną na auli publiczność. Razem z innymi Stypendystami otrzymali także Honorowe Stypendia i pamiątkowe znaczki. Byli też świadkami przyznania tegorocznych Stypendiów, które decyzją Rady Pedagogicznej otrzymali:

Magdalena Cichorzewska (absolwentka z kl. III a)

Kacper Gajda ( z kl. III b)

Przemysław Sulich (z kl. III c)

Gracjan Kozak (z kl. III e)

Maksymilian Idzikowski ( z kl. III e)

Wyróżniono także Zofię Judę ( z kl. III a), która otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2018/2019.

W imieniu Stypendystów Magda podziękowała śpiewająco. Muzyka i śpiew to były niezwykłe akcenty tej uroczystości, zwłaszcza, że wykonane zostały przez absolwentów i stypendystów. I tak na scenie wystąpili: Marcin Rolak, Julia Gołębiowska, Marika Zdunek, Kajetan Szymkiewicz, Krzysztof Kozicki. Warto zauważyć, że uroczystość prowadziły także absolwentki i stypendystki – Klaudia Kowalik i Anna Wróblewska. Muzyczną dedykację do wiersza Władysława Broniewskiego skomponował i wykonał pan Sławomir Zimniak.

W trakcie akademii uhonorowano nauczycieli, których pracę doceniono nagrodami:  pani Dorota Chrzanowska-Florków – Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

panie: Irmina Nowak, Dorota Startek i pan Edward Florków – Nagrody Zarządu Powiatu Bolesławieckiego

panie: Alicja Kozioł, Beata Majewska, Beata Rembacz-Bonk, Barbara Sobczyszyn, Katarzyna Żak oraz panowie: ks. Tomasz Krauze, Piotr Matusiak, Marcin Sobczyszyn, Sławomir Zimniak – Nagrodą Dyrektora Szkoły.

Jubileusz zawodowej pracy obchodzą też panie: Irmina Nowak, Ewa Ołenicz-Bernacka i Magdalena Zientara. Gratulujemy.

Akcentem kończącym uroczystość było wspólne odśpiewanie „Gaudeamus” i życzenia od Samorządu, który w tym roku postanowił obdarować szkołę sadzonką dębu, dając tym samym początek zagospodarowania skweru przy szkole. Bo jak pisał Broniewski „Ja nie chcę wiele, Ciebie i zieleń…”

Pięknie dziękujemy przybyłym gościom za uświetnienie naszego Dnia Edukacji.

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...