Przesłanie na nowy rok szkolny 2019/20

Przesłanie na nowy rok szkolny 2019/20

Czy rozumiemy czym jest wolność i czy potrafimy ją doceniać? – Ta refleksja, w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, stała się głównym tematem uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. W auli szkoły zgromadzili się uczniowie z 18 klas z wychowawcami, w tym 9 klas pierwszych.

Wrzesień, a zwłaszcza pierwszy dzień tego miesiąca, zawsze przywodzi nam na myśl jedną z najtragiczniejszych kart historii naszego kraju oraz całego świata. Dlatego też na początku spotkania Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani profesor Irminy Nowak przedstawił krótką inscenizację, przypominającą przede wszystkim o wartościach, których we wrześniu 1939roku Polacy bronili także dla przyszłych pokoleń.

W dalszej części uroczystości głos zabrał pan Dyrektor Cezary Czernatowicz, który zgromadzonym w auli uczniom życzył wytrwałości w zgłębianiu wiedzy, dobrych wyników w nauce i wielu osiągnięć; trzecioklasistom mądrych i odpowiedzialnych decyzji, a pierwszoklasistom – poczucia, że szkoła jest tym miejscem, które, oprócz zapewnienia rozwoju i nauki, sprawi, że będą się dobrze i bezpiecznie czuli.

Na koniec spotkania, głos zabrali też przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego – Kacper Gajda i Patrycja Pawlus, którzy życzyli uczniom pomyślności w nowym roku szkolnym oraz zaprosili do aktywnego udziału w życiu pozalekcyjnym naszej Szkoły. Kilka słów skierowali również do Nauczycieli, życząc, aby właśnie rozpoczęty rok szkolny był czasem spokojnej pracy, dającej osobistą satysfakcję i uznanie otoczenia.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.