Przesłanie na nowy rok szkolny 2019/20

Przesłanie na nowy rok szkolny 2019/20

Czy rozumiemy czym jest wolność i czy potrafimy ją doceniać? – Ta refleksja, w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, stała się głównym tematem uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. W auli szkoły zgromadzili się uczniowie z 18 klas z wychowawcami, w tym 9 klas pierwszych.

Wrzesień, a zwłaszcza pierwszy dzień tego miesiąca, zawsze przywodzi nam na myśl jedną z najtragiczniejszych kart historii naszego kraju oraz całego świata. Dlatego też na początku spotkania Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani profesor Irminy Nowak przedstawił krótką inscenizację, przypominającą przede wszystkim o wartościach, których we wrześniu 1939roku Polacy bronili także dla przyszłych pokoleń.

W dalszej części uroczystości głos zabrał pan Dyrektor Cezary Czernatowicz, który zgromadzonym w auli uczniom życzył wytrwałości w zgłębianiu wiedzy, dobrych wyników w nauce i wielu osiągnięć; trzecioklasistom mądrych i odpowiedzialnych decyzji, a pierwszoklasistom – poczucia, że szkoła jest tym miejscem, które, oprócz zapewnienia rozwoju i nauki, sprawi, że będą się dobrze i bezpiecznie czuli.

Na koniec spotkania, głos zabrali też przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego – Kacper Gajda i Patrycja Pawlus, którzy życzyli uczniom pomyślności w nowym roku szkolnym oraz zaprosili do aktywnego udziału w życiu pozalekcyjnym naszej Szkoły. Kilka słów skierowali również do Nauczycieli, życząc, aby właśnie rozpoczęty rok szkolny był czasem spokojnej pracy, dającej osobistą satysfakcję i uznanie otoczenia.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...