Dumni z Nagród za Promocję Miasta

Dumni z Nagród za Promocję Miasta

Miło nam poinformować, że także i w tym roku możemy pochwalić się Nagrodami za Promocję Miasta za rok 2018. Wyróżnienia w kategorii Kultura przyznane na uroczystej Gali,która odbyła się 14 marca w sali kina Forum – odebrały pani Irmina Nowak i Julia Gołębiowska, uczennica klasy III a. W gronie nagrodzonych w innych kategoriach znaleźli się także nasi uczniowie oraz absolwenci: Gracjan Kozak (ucz. kl. II e), Jakub i Patryk Patreuha (absolwenci) – w kategorii Sport. Absolwent Tomasz Celmer został nagrodzony za wkład w Naukę, zaś duża grupa naszych licealistów za zaangażowanie w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Jesteśmy dumni.

Kapituła nagrody w sposób szczególny doceniła wkład pani Irminy Nowak oraz Julii Gołębiowskiej w animację muzycznego życia szkoły i miasta. W uzasadnieniu wniosków można przeczytać:

Irmina Nowak – polonistka w I Liceum Ogólnokształcącym, pełni funkcję opiekunki Rady Samorządu Uczniowskiego. Jedną z jej inicjatyw było powołanie chóru szkolnego, który w swojej nazwie „Synkopa 2” nawiązuje do istniejącego w Liceum chóru w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. Prowadzony przez nią chór jest wizytówką nie tylko uroczystości i imprez szkolnych, ale także bierze udział w wielu wydarzeniach o charakterze miejskim, regionalnym, a nawet międzynarodowym. Rok 2018 w dwuletniej historii „Synkopy 2” należał do bardzo udanych i zapisał się wieloma wspaniałymi występami. Dzięki aktywności, uporowi oraz wielkiemu zaangażowaniu pani Irminy Nowak chór stale powiększa swój repertuar, tworząc widowiska tematyczne, łączące śpiew i choreografię. Wszystkie te osiągnięcia są efektem wielkiego zaangażowania osobistego pani Irminy Nowak oraz jej zdolności do animowania i zachęcania młodzieży do rozwoju własnego. Potrafi umiejętnie połączyć i wykorzystać liczne talenty uczniów I Liceum Ogólnokształcącego.

Julia Gołębiowska – uczennica klasy maturalnej o profilu matematyczno-fizycznym w I Liceum Ogólnokształcącym. Za swoją działalność na rzecz propagowania muzyki i śpiewu oraz za wysoką kulturę osobistą i osiągnięcia naukowe w 2018 r. otrzymała najwyższe wyróżnienie szkolne „Stypendium im. Heleny i Wincentego Tyrankiewiczów”. Od lat animuje muzyczne życie szkoły i miasta, włączając się w wiele imprez i wydarzeń szkolnych, jak i miejskich. Miłość Julii do muzyki, ogromny talent, w tym także organizacyjny, zaowocowały inicjatywą powstania Szkolnego Chóru „Synkopa 2”. Wspólnie z nauczycielką liceum panią Irminą Nowak reaktywowała dawną tradycję licealną, zorganizowała grupę rówieśników i zajęła się zarówno muzyczną aranżacją, jak też prącą nad repertuarem. W ciągu 2 lat działalności chóru zespół bardzo rozwinął swój repertuar oraz charakter sceniczny.  Dziś są to już występy wokalne z bogatą, amatorską choreografią,  zawsze bardzo dobrze przygotowane i prezentujące najwyższy poziom artystyczny

Julia, odbierając nagrodę podziękowała koleżankom i kolegom ze szkolnego chóru”Synkopa 2″, zauważając, że jest to wyróżnienie dla nich wszystkich.

fot. Urząd Miasta Bolesławiec.

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.