Rozpoczęliśmy się kolejny projekt Erasmus +

Rozpoczęliśmy się kolejny projekt Erasmus +

Nasza szkoła rozpoczęła realizację dwuletniego projektu w ramach Erasmus + Creating Competent Citizens Using 4Cs., w ramach którego młodzież z sześciu krajów Europy będzie rozwijać i promować odpowiedzialne obywatelstwo, pracując jednocześnie nad rozwojem czterech podstawowych kompetencji: komunikacji, kooperacji, kreatywności i krytycznego myślenia. Od 24 do 27 października gościliśmy w naszej szkole nauczycieli z Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Szwecji i Włoch.

Podczas trzydniowych warsztatów grupa projektowa odbyła szkolenia, omówiła główne zadania i określiła formy ich realizacji. Znaleźliśmy także czas, żeby pokazać naszym gościom Bolesławiec i Wrocław, zaprosiliśmy ich na koncert uczniów naszej szkoły, który wzbudził duże uznanie. Nauczyciele mogli też spróbować tradycyjnych dań kuchni polskiej.

Najważniejszy cel tego pierwszego spotkania: merytoryczne przygotowanie i rozpoczęcie projektu, a także wzajemne poznanie się i zbudowanie atmosfery inspirującej do dalszej wspólnej pracy – został osiągnięty. Rozstaliśmy się zmotywowani i przygotowani do dalszych działań.

Koordynatorkami projektu są panie: Bogna Łasica i Barbara Jusypenko. W projekcie weźmie udział zakwalifikowana w wyniku eliminacji grupa uczniów z różnych klas.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

„Curiosity killed the cat”, czyli Public speaking contest 2026

„Curiosity killed the cat”, czyli Public speaking contest 2026

9 czerwca w VII Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu odbył się coroczny konkurs krasomówczy w języku angielskim organizowany przez stowarzyszenie nauczycieli języka angielskiego IATEFL Poland. Eliminacje w tym roku odbywają się we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Łodzi i...

Fascynująca chemia

Fascynująca chemia

2 czerwca uczniowie klasy 2c oraz 3 c wzięli udział w warsztatach naukowych przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Podczas spotkania uczestniczyli w kilku pokazach i doświadczeniach, między innymi „Atrakcyjne cząsteczki”, „O!świecenie” oraz „Naukowe świętowanie”. Warsztaty były częścią...

Warsztaty z nauczycielami, czyli „Zielonego Koncertu” ciąg dalszy

Warsztaty z nauczycielami, czyli "Zielonego Koncertu" ciąg dalszy

Tradycją naszych "Zielonych Koncertów" są fanty proponowane przez nauczycieli. Cieszą się one ogromną popularnością wśród klas, bo dają możliwość nie tylko ciekawego spędzenia czasu  ale przede wszystkim mają cel charytatywny. A że różnorodność  tych wspólnych zajęć/warsztatów jest niezwykle...