Z wiosną nam do twarzy

Z wiosną nam do twarzy

Wiosna w wielkim stylu wkroczyła w mury naszego liceum. Tegoroczny pierwszy dzień wiosny połączony z Dniem Samorządności z pewnością zapisze się na długo w naszej pamięci. To wszystko za sprawą „modowego szału”, który ogarnął niemalże każdego.
Od rana uczennice naszej szkoły brały udział w wykładach dotyczących ubioru, krawiectwa czy świata mody w dzisiejszych mediach społecznościowych prowadzonych przez panią Barbarę Opar  i  Wiktorię Szczepańską z kl. 2c.  Przez cały dzień w naszej szkole trwała akcja „wiosennego wietrzenia szaf i półek”, dzięki której każdy uczeń mógł wymienić niepotrzebne mu już książki czy ubrania na inne.
Chłopcy w tym czasie mieli możliwość poznania, co kryje się pod hasłem: „Moda na zdrowy styl życia”- rozgrywając turniej siatkówki.
Nie obeszło się bez śpiewu, który wprowadził nas w klimat „Zielonego wiersza” Władysława Broniewskiego w aranżacji muzycznej pana Sławomira Zimniaka, by następnie wiosennym karaoke prowadzonym przez Radosława Kalamarza z kl.2c  radośnie przejść do kolejnych atrakcji.
Następnie odbył się konkurs na projekt sukienki wykonanej wyłącznie z szarego papieru- tutaj największą kreatywnością wykazały się klasy 1d, 2b i 2c.
Nie mogło zabraknąć warsztatów rękodzieła prowadzonych przez panią Karolinę Jarząbek, która nauczyła nas, jak własnoręcznie stworzyć unikatową bransoletkę.
Podczas wiosennego dyktanda przygotowanego przez panią Marię Idzik mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności językowe. W naszej szkole mistrzem ortografii okazali się:  Zofia Juda z kl.I a, Klaudia Miżdal z kl. I c oraz Sebastian Jakubiak z I Prywatnego Gimnazjum Gratulujemy!
Po dniu pełnym wrażeń wszyscy udali się do klas, by tam stworzyć ekologiczną marzannę.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego dnia, a w szczególności pani Irminie Nowak, Samorządowi Uczniowskiemu,chórowi szkolnemu oraz wszystkim wyżej wymienionym.

fot. Liwia Rogala, Bartosz Muszyński – dziękujemy 🙂

relacja szefowej Samorządu – Wiktorii Szczepańskiej z kl. II c

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.