Wieża Babel

Wieża Babel

Jak co roku w naszej szkZDJĘCIE 2ole, tak i w tym odbyły się Dni Języków Obcych. Festiwal rozłożony był na 3 dni i łączył w sobie rywalizację klas, indywidualne konkursy kulturoznawcze a także konkurs muzyczny.

W środę mogliśmy podziwiać stoiska prezentujące państwa z całego świata. Uczniowie przygotowali tradycyjne stroje, potrawy, a także przedstawili najważniejsze informacje o zwyczajach, tradycjach i świętach obchodzonych w „ich” krajach. Druga część rywalizacji przeniosła się do auli gdzie uczniowie mieli zaprezentować skecze na scenie. Do realizacji klasy miały wcześniej nakreślone scenariusze wykazując się swoją pomysłowością i zaangażowaniem.ZDJĘCIE 4
Jury w składzie: opiekun Samorządu Uczniowskiego Irmina Nowak, oraz uczennice Klaudia Kowalik i Anna Wróblewska uznały, ZDJĘCIE 3że najlepiej zaprezentowały się klasy:

2b – Niemcy I miejsce,

1a Japonia – miejsce II, 

1c Irlandia III miejsce.

Wszystkim klasom oczywiście serdecznie gratulujemy.

Dzień drugi przyniósł nam rywalizację indywidualną. Odbyło się wiele konkursów, których wielkim zwycięzcą okazał się uczeń klasy 1e Łukasz Sawicki wygrywając większość z nich.

Dzień trzeci to już rywalizacja solistów i zespołów. Szersza relacja z tej części imprezy już wkrótce.

Dni Języków Obcych koordynował p.Damian Dziedziul, konkursy kulturoznawcze przygotowali p.Barbara Jusypenko, p.Alicja Kozioł, p.Magdalena Zientara, p.Bogna Łasica oraz p.Katarzyna Cieślak-Ostrowska, ZDJĘCIE 5za konkurs o popkulturze odpowiedzialni byli: Maria Koplin, Daniel Gil i Przemek Sulich pod opieką Irminy Nowak i Doroty Chrzanowskiej-Florków. Pieczę nad konkursem muzycznym sprawowała p.Agata Kozicka.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.