Ruszył kolejny projekt z języka angielskiego

Ruszył kolejny projekt z języka angielskiego

A oni dwoją się i troją… Kinga Warężak, Mateusz Sobczyszyn (IIB), Estera Walska (IID) i Paulina Wolska (IIC) już w ubiegłym roku szkolnym podjęli wyzwanie – zaangażowali się w kolejną edycję interdyscyplinarnych projektów w języku angielskim dotyczących Dolnego Śląska – w zrozumieniu wieloaspektowości jego przebogatej kultury – prowadzonych od wielu lat przez pana Leszka Idzikowskiego. Co więcej, sami zdecydowali się wybrać temat przewodni – Kościoły i świątynie różnych wyznań zamieszkujących Dolny Śląsk przez wieki.

„Prace nad projektem zaczęliśmy we wrześniu, odwiedzamy biblioteki, zbieramy materiały, szukamy, dopytujemy i co jakiś czas konsultujemy się z naszym koordynatorem” – mówi jedna z uczestniczek projektu. „Jest to dodatkowa praca, ale nieuciążliwa i bardzo ciekawa, bo takich informacji często nie ma na lekcjach w szkole – programy nauczania tego nie obejmują; poszerzamy więc wiedzę z historii, geografii, języka, a przede wszystkim zbieramy wiadomości o miejscu, w którym żyjemy”. Kolejne etapy przed nami, pracy dużo, ale to przyjemne starania. Wycieczka projektowa późną wiosną – jest na co czekać!!

O wcześniejszych projektach można przeczytać na naszych stronach:

lo.boleslawiec.pl/2014/05/final-projektu-o-dolnym-slasku-czyli-angielski-w-praktyce/

lo.boleslawiec.pl/2015/05/final-projektu-old-castles-of-lower-silesia/

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.