Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie

Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie

„Gdy puchnie oklasków wrzątek
Nie szczędźcie mi przestrogi
Że to dopiero początek
Początek mojej drogi…”

    image002 Słowa Wojciecha Młynarskiego w idealny sposób podsumowują  Koncert Poezji Śpiewanej, który miał miejsce 17 listopada 2017 r. o godzinie 18:00 w Teatrze Starym w Bolesławcu.  Było to piękne i refleksyjne przeżycie, który widzowie zapamiętają na długo.  Tego wieczoru mogliśmy usłyszeć znane i te mniej rozpoznawalne utwory; dynamiczne oraz drapieżne,  jak również refleksyjne  i łagodne w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a także zaproszonych gości. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. image020Wykonawcy fantastycznie prezentowali się na scenie, doskonale wiedząc, o czym śpiewają i jak wielką moc posiadają słowa. Emocje na scenie zmieniały się jak w kalejdoskopie, a towarzyszyły im dźwięki gitary i pianina. Ogromne brawa należą się również pani Aleksandrze Sozańskiej-Kut, która akompaniowała naszej utalentowanej młodzieży oraz panu Sławomirowi Zimniakowi, inicjatorowi całego widowiska i gitarzyście, który również wspierał naszych artystów na scenie. Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki koncert.

M.K.

zdjęcia z koncertu

oraz na stronie bobrzanie.pl

Program:

1. Graj mi świecie – Wiktoria Góra

sł. Jacek Stanisław Buras, muz. Jerzy Satanowski

2. Do łezki łezka – Anna Wróblewska

sł. Jonasz Kofta, muz. Andrzej Korzyński

3. Znów wędrujemy – Anna Rucińska

sł. Krzysztof Kamil Baczyński, muz. Grzegorz Turnau

4. Między nami – Marcel Sas

sł. i muz. Jacek Kaczmarski

5. Ach panie panowie – Martyna Kuklińska

sł. Agnieszka Osiecka, muz. Bułat Okudżawa

6. Piosenka pięknej nieznajomej – Eliza Sondaj

sł. Agnieszka Osiecka, muz. Jerzy Satanowski

7. Piosenka starych kochanków – Wiktoria Szczepańska

sł.i muz. Jacques Brel, tłum. Wojciech Młynarski

8. Ja wysiadam – Monika Mikołajczak

sł. Magdalena Czapińska, muz. Mateusz Pospieszalski

9. Pieśń o szczęściu – Martyna Kuklińska i Monika Mikołajczak

sł. Krzysztof Kamil Baczyński, muz. Czesław Mozil

10. Karta z dziejów ludzkości – Maja Siegień

Julian Tuwim

11. Czas jak rzeka – Natalia Sikorzyńska i Aleksandra Sozańska-Kut

sł. i muz. Czesław Niemen

12. Wielka woda – Magdalena Cichorzewska

sł. Agnieszka Osiecka, muz. Katarzyna Gaertner

13. Powrót – Zuzanna Hryniewicz

sł. Jacek Kaczmarski, muz. Przemysław Gintrowski

14. Kantyczka z lotu ptaka – Julia Gołębiowska

sł. i muz. Jacek Kaczmarski

15.Bez słów – Marika Zdunek

sł. i muz. Wojciech Bellon

16. Do krytyków – Martyna Kuklińska

sł. Julian Tuwim, muz. Sławomir Zimniak

17. Kaziu, zakochaj się – Zofia Kołodziej

sł. Jeremi Przybora, muz. Jerzy Wasowski

18. Nim przyjdzie wiosna – Natalia Sikorzyńska

sł. Jarosław Iwaszkiewicz, muz. Czesław Niemen

19. Początek drogi – Julka, Magda, Natalia, Eliza

sł. Wojciech Młynarski, muz. Janusz Stokłosa

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV