Żegnamy Przyjaciela Szkoły

Żegnamy Przyjaciela Szkoły

Z ogromnym żalem i smutkiem dla całej naszej społeczności szkolnej przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Dariusza Kwaśniewskiego, Starosty Bolesławieckiego, nauczyciela, przyjaciela młodzieży i naszego Liceum.

Towarzyszył nam w wielu ważnych momentach życia szkoły, wspierał inicjatywy, kibicował sukcesom i zachęcał do dalszego rozwoju.

W przedmowie do publikacji wydanej z okazji 70-lecia naszego Liceum Pan Dariusz Kwaśniewski napisał:

Cieszę się, że jest mi dane współpracować ze szkołą od wielu lat, że razem z nauczycielami i dyrektorami mogę współtworzyć historię „I OGÓLNIAKA”. Nasze wspólne wysiłki, by stworzyć uczniom jak najlepsze warunki nauki, podarować dodatkowe zajęcia i umiejętności podczas realizowanych projektów edukacyjnych, przynoszą efekty. Absolwent I LO ceni sobie kreatywność i wykształcenie. I niech tak będzie już zawsze, przecież „więcej rozum niż siła”. Samych sukcesów aż do setnej rocznicy Naszej Szkoły.

W naszej pamięci Pan Dariusz Kwaśniewski zapisze się nie tylko jako samorządowiec, znawca zagadnień związanych z oświatą i edukacją, ale także jako wielbiciel teatru, zapalony rowerzysta i miłośnik miejsca, w którym żyjemy – ziemi bolesławieckiej.

Składamy kondolencje Rodzinie i Najbliższym Pana Dariusza Kwaśniewskiego

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023