Żegnamy Przyjaciela Szkoły

Żegnamy Przyjaciela Szkoły

Z ogromnym żalem i smutkiem dla całej naszej społeczności szkolnej przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Dariusza Kwaśniewskiego, Starosty Bolesławieckiego, nauczyciela, przyjaciela młodzieży i naszego Liceum.

Towarzyszył nam w wielu ważnych momentach życia szkoły, wspierał inicjatywy, kibicował sukcesom i zachęcał do dalszego rozwoju.

W przedmowie do publikacji wydanej z okazji 70-lecia naszego Liceum Pan Dariusz Kwaśniewski napisał:

Cieszę się, że jest mi dane współpracować ze szkołą od wielu lat, że razem z nauczycielami i dyrektorami mogę współtworzyć historię „I OGÓLNIAKA”. Nasze wspólne wysiłki, by stworzyć uczniom jak najlepsze warunki nauki, podarować dodatkowe zajęcia i umiejętności podczas realizowanych projektów edukacyjnych, przynoszą efekty. Absolwent I LO ceni sobie kreatywność i wykształcenie. I niech tak będzie już zawsze, przecież „więcej rozum niż siła”. Samych sukcesów aż do setnej rocznicy Naszej Szkoły.

W naszej pamięci Pan Dariusz Kwaśniewski zapisze się nie tylko jako samorządowiec, znawca zagadnień związanych z oświatą i edukacją, ale także jako wielbiciel teatru, zapalony rowerzysta i miłośnik miejsca, w którym żyjemy – ziemi bolesławieckiej.

Składamy kondolencje Rodzinie i Najbliższym Pana Dariusza Kwaśniewskiego

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...