Żegnamy Przyjaciela Szkoły

Żegnamy Przyjaciela Szkoły

Z ogromnym żalem i smutkiem dla całej naszej społeczności szkolnej przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Dariusza Kwaśniewskiego, Starosty Bolesławieckiego, nauczyciela, przyjaciela młodzieży i naszego Liceum.

Towarzyszył nam w wielu ważnych momentach życia szkoły, wspierał inicjatywy, kibicował sukcesom i zachęcał do dalszego rozwoju.

W przedmowie do publikacji wydanej z okazji 70-lecia naszego Liceum Pan Dariusz Kwaśniewski napisał:

Cieszę się, że jest mi dane współpracować ze szkołą od wielu lat, że razem z nauczycielami i dyrektorami mogę współtworzyć historię „I OGÓLNIAKA”. Nasze wspólne wysiłki, by stworzyć uczniom jak najlepsze warunki nauki, podarować dodatkowe zajęcia i umiejętności podczas realizowanych projektów edukacyjnych, przynoszą efekty. Absolwent I LO ceni sobie kreatywność i wykształcenie. I niech tak będzie już zawsze, przecież „więcej rozum niż siła”. Samych sukcesów aż do setnej rocznicy Naszej Szkoły.

W naszej pamięci Pan Dariusz Kwaśniewski zapisze się nie tylko jako samorządowiec, znawca zagadnień związanych z oświatą i edukacją, ale także jako wielbiciel teatru, zapalony rowerzysta i miłośnik miejsca, w którym żyjemy – ziemi bolesławieckiej.

Składamy kondolencje Rodzinie i Najbliższym Pana Dariusza Kwaśniewskiego

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zmiany w podstawach programowych!

Zmiany w podstawach programowych!

Zachęcamy Rodziców oraz młodzież do zapoznania się ze zmianami w podstawach programowych. Minister Edukacji Barbara Nowacka podpisała projekty rozporządzeń zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego dla 18 przedmiotów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Co to oznacza w...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025 aktualizacja!

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025 aktualizacja!

UWAGA- aktualizacja! Ministerstwo Edukacji Narodowej uprzejmie przypomina, że zmiany w podstawie programowej zostały przygotowane tak, aby nie było konieczności wymiany podręczników. W roku szkolnym 2024/2025 i w latach kolejnych uczniowie mogą korzystać z dotychczasowych podręczników...

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...