Żegnamy Przyjaciela Szkoły

Żegnamy Przyjaciela Szkoły

Z ogromnym żalem i smutkiem dla całej naszej społeczności szkolnej przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Dariusza Kwaśniewskiego, Starosty Bolesławieckiego, nauczyciela, przyjaciela młodzieży i naszego Liceum.

Towarzyszył nam w wielu ważnych momentach życia szkoły, wspierał inicjatywy, kibicował sukcesom i zachęcał do dalszego rozwoju.

W przedmowie do publikacji wydanej z okazji 70-lecia naszego Liceum Pan Dariusz Kwaśniewski napisał:

Cieszę się, że jest mi dane współpracować ze szkołą od wielu lat, że razem z nauczycielami i dyrektorami mogę współtworzyć historię „I OGÓLNIAKA”. Nasze wspólne wysiłki, by stworzyć uczniom jak najlepsze warunki nauki, podarować dodatkowe zajęcia i umiejętności podczas realizowanych projektów edukacyjnych, przynoszą efekty. Absolwent I LO ceni sobie kreatywność i wykształcenie. I niech tak będzie już zawsze, przecież „więcej rozum niż siła”. Samych sukcesów aż do setnej rocznicy Naszej Szkoły.

W naszej pamięci Pan Dariusz Kwaśniewski zapisze się nie tylko jako samorządowiec, znawca zagadnień związanych z oświatą i edukacją, ale także jako wielbiciel teatru, zapalony rowerzysta i miłośnik miejsca, w którym żyjemy – ziemi bolesławieckiej.

Składamy kondolencje Rodzinie i Najbliższym Pana Dariusza Kwaśniewskiego

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.