Na dobry początek…

Na dobry początek…

O tym, że szkoła jest fajna, nauka daje satysfakcję, a edukacja to przywilej i dobro, które  trudno przecenić – przekonywali nas na inaugurującej rozpoczęcie roku szkolnego – uczniowie klasy II c. 

Tradycyjnie już nawiązując do wydarzeń z 1 września 1939 roku oddano cześć pokoleniom, nad których losami i życiem zawisł na sześć lat demon wojny.

Później w kabaretowej formie opartej na motywie „odwróconych ról” licealiści wcielili się w pedagogów i uczniów, których dylematy – iść do szkoły czy nie iść do pracy rozwiązywał telewizyjny program interwencyjny.  Autorski scenariusz klasy II c, popisy aktorskie i duża dawka humoru wprowadziła wszystkich w dobry nastrój. Ulegli mu zarówno uczniowie klas pierwszych, jak też trzecioklasiści, przed którymi rok szczególnie intensywnej pracy.

Dziękujemy klasie II c i pani Barbarze Sobczyszyn za dobry początek nowego roku szkolnego 2017/2018

DSC_0003DSC_0002DSC_0009DSC_0013

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.