Kolejny rok projektu „RegionalManagement”

Kolejny rok projektu „RegionalManagement”

Początek nowego roku szkolnego to jednocześnie wznowienie po wakacyjnej przerwie działań w ramach projektu „RegionalManagement” – Kompetencje i perspektywy zawodowe uczniów szkół polsko-saksońskiego przygranicza”, realizowanego przez pięć szkół polskich, w tym nasze liceum oraz trzy szkoły niemieckie. Inauguracja tegorocznych działań odbyła się 7 września w Augustum-Annen Gimnazjum w Gőrlitz, z udziałem Kuratora Dolnośląskiego, pana Romana Kowalczyka oraz Dyrektora Saksońskiej Agencji Oświatowej (odpowiednika Kuratorium) pana Ralfa Bergera. Gośćmi ze strony Kuratorium Oświaty we Wrocławiu byli także: pani Joanna Król – specjalista ds. współpracy międzynarodowej oraz wizytator – pan Jan Kamiński.

Spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich partnerskich szkół i przedstawiciele partnerskich instytucji z powiatów zgorzeleckiego, bolesławieckiego, żarskiego i lubańskiego, a także instytucji zarządzającej Programem Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020 poświęcone było głównie prezentacji dotychczasowych, prawie rocznych wyników współpracy między polskimi i saksońskimi szkołami oraz partnerami projektu „RegionalManagement”. O samym projekcie, jego celach i zadaniach mówił koordynator – pan Tomasz Jaśków, natomiast krótki przegląd dotychczasowych wydarzeń, w których czym braliśmy udział począwszy od września ubiegłego roku przypominały mentorki projektu, panie: Agnieszka Korman oraz Joanna Koniecko. Było nam niezmiernie miło z wysokiej oceny naszego projektu „RegionalManagement” przedstawionej przez panią Magdalenę Dunikowską, opiekunkę projektu w ramach Wspólnego Sekretariatu we Wrocławiu, czyli instytucji zarządzające finansami europejskimi.

W trakcie spotkania została także podpisana Deklaracja Intencji między Saksońską Agencją Oświatową a Kuratorium Oświaty we Wrocławiu dotycząca współpracy w dziedzinie edukacji szkolnej oraz sportu. Mamy nadzieję, że dzięki niej jeszcze więcej szkół z Dolnego Śląska i Saksonii będzie mogło współpracować.

Na zakończenie spotkania nasi partnerzy, uczniowie z Uczniowskiej Agencji Turystycznej SKAuT z Augustum-Annen-Gymnasium w Gőrlitz  zaprezentowali swoje nowe biuro, które mieści się w zabytkowej wieży w szkole, opowiadali o działaniach w ramach projektu, ale też własnych pomysłach i realizacjach wzbogacających życie szkoły.

Na spotkaniu ustaliliśmy plan działań na najbliższe miesiące. Już za tydzień rozpoczną się pierwsze w tym roku warsztaty Uczniowskich Agencji Turystycznych, na których oczywiście będziemy.

Regkurator_aagg_3plakat-regionalmanagement

fot. Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, RegionalManagement.info

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...