Żegnamy rok szkolny 2016/2017

Żegnamy rok szkolny 2016/2017

Uroczystość zakończenia roku szkolnego to z pewnością jedna z milszych chwil w szkolnym życiu, zwłaszcza, że poprzedza je 10 miesięcy nauki, a tuż za nią – upragnione wakacje.  To czas podsumowań, wyróżnień, gratulacji i życzeń, zarówno tych skierowanych do uczniów, jak też nauczycieli i rodziców.

W mijającym roku szkolnym na szczególne wyróżnienie zasłużyły klasy I c i I a, które osiągnęły najwyższe średnie ocen w szkole (odpowiednio 4,77 i 4,61).  Średnia ocen we wszystkich klasach pierwszych i drugich przekroczyła 4.

Szczególne gratulacje oraz świadectwa z wyróżnieniem otrzymało aż 61 uczniów w uznaniu ich indywidualnych osiągnięć w nauce. Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała Julia Babijczuk z klasy II c (5,56), która, już drugi rok z rzędu została wytypowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Serdecznie gratulujemy Julii oraz pozostałym uczniom wyróżnionym za wyniki w nauce.

Są to:

Kl. I a – Alicja Basińska, Magdalena Cichorzewska, Dominik Cybulski, Julia Gołębiowska, Malwina Gortych, Patrk Heryć, Krzysztof Jakubiec, Krzysztof Kamiński, Paweł Kozicki, Aleksandra Popek, Gabriela Stolarska, Alicja Świca, Filip Zakrzewski i Marika Zdunek

Kl. I b – Aleksandra Hadryś, Samanta Kraśnicka i Paulina Wolska

kl.I c – Gordian Czerkawski, Justyna Dubiel, Klaudia Ferlewicz, Pola Juchaniu – z drugą średnią w szkole – 5,53, Karolina Kłak, Agata Knapik, Maria Koplin, Nikola Kruk, Anna Michalak, Katarzyna Ogonowska, Martyna Olszowy, Julia Przybylska, Magdalena Przystarz, Magda Sawin – 3 średnia w szkole – 5,35, Aleksandra Słabicka, Katarzyna Stypczyc, Julia Suchecka, Wiktoria Szczepańska, Joanna Ziembikiewicz

kl.I d – Oliwia Janaszak, Daria Konefał i Wiktoria Kozinoga

kl.I e – Marta Sawińska i Roksana Szajna

kl.I f – Aleksndra Nowak

kl. II a – Mateusz Kwieciński i Alicja Myśliwiec

kl.II b – Joanna Błaszczyk i Klaudia Kowalik

kl. II c – Julia Babijczuk, Anna Drabczyk, Paulina Gajewska, Magdalena Kusber, Ewa Najdzionek, Wawrzyniec Oliwa, Natalia Regińska, Wioleta Romanowska

Kl. II d – Katarzyna Majdan i Tomasz Wawrykowicz

kl. II e – Aleksandra Laskowska, Katarzyna Nowak, Anna Podhorecka-Delimat, Anna Wróblewska i Klaudia Tomczyszyn

Ponadto 100 procentową frekwencją mogli pochwalić się: Aleksandra Hadryś, Katarzyna Stypczyc, Joanna Ziembikiewicz, Karolina Deberny, Rafał Jarosz, Radosław Marek i Joanna Błaszczyk.

W trakcie uroczystości podsumowano także te olimpiady i konkursy, które rozstrzygnęły się w ostatnich dwóch miesiącach. Gratulacje i nagrody książkowe otrzymali:

Olaf Kramarski (kl. Ie) – finalista Ogólnopolskiego Konkursu na kartki z pamiętnika w j. niemieckim „Tag fur Tag”

Grupa licealistów z II etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Pokaż nam język” :  w kategorii j. angielski: Wojciech Kukieła (kl. I a), Kaja Krawczyk (kl. Ia), Wiktor Brydebol (kl. I d), Agnieszka Kaziów (kl. II c), Paulina Pacek (kl. II e) oraz w kategorii j.niemieckiego – Mateusz Zawadzki (kl. II d).

Wyróżniono także drużynę z Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w składzie:

Radosław Kalamarz, Wiktoria Szczepańska, Aleksandra Hudyma, Julia Suchecka, Konrad Słabicki, Alicja Świca, Aleksandra Słabicka, Klaudia Ferlewicz i Magda Sawin (wszyscy z klasy I c) oraz Magdalena Olszowa ( z kl. I f)

Nagrodę w szkolnym konkursie na scenariusz sztuki w języku angielskim otrzymał Gordian Czerkawski z kl. I c.

Anna Izydorczyk, Aleksandra Maksymów, Wiktoria Kozinoga i Filip Lickiewicz – otrzymali specjalne podziękowania za pomoc w organizacji Międzynarodowego Kryterium Ulicznego Powiatu Bolesławieckiego.

W podsumowaniu uroczystości Dyrektor Cezary Czernatowicz podkreślał, że mijający rok był nie tylko rokiem sukcesów naukowych i sportowych, ale też rozwoju różnych pasji i zainteresowań.

W ciepłych słowach podziękowano i pożegnano panią Irenę Kilimiak, nauczycielkę fizyki, której praca pedagogiczna w ostatnich latach zaowocowała sukcesami w Olimpiadzie Fizycznej oraz bardzo dobrymi wynikami licealistów na egzaminie maturalnym.

I tak… w wyśmienitych nastrojach, podbudowanych artystycznymi występami naszych zdolnych uczniów, przy wsparciu pana Sławomira Zimniaka – pożegnaliśmy kolejny rok szkolny i przywitaliśmy wakacje.

Dziękujemy pani Beacie Majewskiej i klasie I e za przygotowanie uroczystości.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego

Tu znajduje się galeria zdjęć z uroczystości

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...