Żegnamy rok szkolny 2016/2017

Żegnamy rok szkolny 2016/2017

Uroczystość zakończenia roku szkolnego to z pewnością jedna z milszych chwil w szkolnym życiu, zwłaszcza, że poprzedza je 10 miesięcy nauki, a tuż za nią – upragnione wakacje.  To czas podsumowań, wyróżnień, gratulacji i życzeń, zarówno tych skierowanych do uczniów, jak też nauczycieli i rodziców.

W mijającym roku szkolnym na szczególne wyróżnienie zasłużyły klasy I c i I a, które osiągnęły najwyższe średnie ocen w szkole (odpowiednio 4,77 i 4,61).  Średnia ocen we wszystkich klasach pierwszych i drugich przekroczyła 4.

Szczególne gratulacje oraz świadectwa z wyróżnieniem otrzymało aż 61 uczniów w uznaniu ich indywidualnych osiągnięć w nauce. Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała Julia Babijczuk z klasy II c (5,56), która, już drugi rok z rzędu została wytypowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Serdecznie gratulujemy Julii oraz pozostałym uczniom wyróżnionym za wyniki w nauce.

Są to:

Kl. I a – Alicja Basińska, Magdalena Cichorzewska, Dominik Cybulski, Julia Gołębiowska, Malwina Gortych, Patrk Heryć, Krzysztof Jakubiec, Krzysztof Kamiński, Paweł Kozicki, Aleksandra Popek, Gabriela Stolarska, Alicja Świca, Filip Zakrzewski i Marika Zdunek

Kl. I b – Aleksandra Hadryś, Samanta Kraśnicka i Paulina Wolska

kl.I c – Gordian Czerkawski, Justyna Dubiel, Klaudia Ferlewicz, Pola Juchaniu – z drugą średnią w szkole – 5,53, Karolina Kłak, Agata Knapik, Maria Koplin, Nikola Kruk, Anna Michalak, Katarzyna Ogonowska, Martyna Olszowy, Julia Przybylska, Magdalena Przystarz, Magda Sawin – 3 średnia w szkole – 5,35, Aleksandra Słabicka, Katarzyna Stypczyc, Julia Suchecka, Wiktoria Szczepańska, Joanna Ziembikiewicz

kl.I d – Oliwia Janaszak, Daria Konefał i Wiktoria Kozinoga

kl.I e – Marta Sawińska i Roksana Szajna

kl.I f – Aleksndra Nowak

kl. II a – Mateusz Kwieciński i Alicja Myśliwiec

kl.II b – Joanna Błaszczyk i Klaudia Kowalik

kl. II c – Julia Babijczuk, Anna Drabczyk, Paulina Gajewska, Magdalena Kusber, Ewa Najdzionek, Wawrzyniec Oliwa, Natalia Regińska, Wioleta Romanowska

Kl. II d – Katarzyna Majdan i Tomasz Wawrykowicz

kl. II e – Aleksandra Laskowska, Katarzyna Nowak, Anna Podhorecka-Delimat, Anna Wróblewska i Klaudia Tomczyszyn

Ponadto 100 procentową frekwencją mogli pochwalić się: Aleksandra Hadryś, Katarzyna Stypczyc, Joanna Ziembikiewicz, Karolina Deberny, Rafał Jarosz, Radosław Marek i Joanna Błaszczyk.

W trakcie uroczystości podsumowano także te olimpiady i konkursy, które rozstrzygnęły się w ostatnich dwóch miesiącach. Gratulacje i nagrody książkowe otrzymali:

Olaf Kramarski (kl. Ie) – finalista Ogólnopolskiego Konkursu na kartki z pamiętnika w j. niemieckim „Tag fur Tag”

Grupa licealistów z II etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Pokaż nam język” :  w kategorii j. angielski: Wojciech Kukieła (kl. I a), Kaja Krawczyk (kl. Ia), Wiktor Brydebol (kl. I d), Agnieszka Kaziów (kl. II c), Paulina Pacek (kl. II e) oraz w kategorii j.niemieckiego – Mateusz Zawadzki (kl. II d).

Wyróżniono także drużynę z Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w składzie:

Radosław Kalamarz, Wiktoria Szczepańska, Aleksandra Hudyma, Julia Suchecka, Konrad Słabicki, Alicja Świca, Aleksandra Słabicka, Klaudia Ferlewicz i Magda Sawin (wszyscy z klasy I c) oraz Magdalena Olszowa ( z kl. I f)

Nagrodę w szkolnym konkursie na scenariusz sztuki w języku angielskim otrzymał Gordian Czerkawski z kl. I c.

Anna Izydorczyk, Aleksandra Maksymów, Wiktoria Kozinoga i Filip Lickiewicz – otrzymali specjalne podziękowania za pomoc w organizacji Międzynarodowego Kryterium Ulicznego Powiatu Bolesławieckiego.

W podsumowaniu uroczystości Dyrektor Cezary Czernatowicz podkreślał, że mijający rok był nie tylko rokiem sukcesów naukowych i sportowych, ale też rozwoju różnych pasji i zainteresowań.

W ciepłych słowach podziękowano i pożegnano panią Irenę Kilimiak, nauczycielkę fizyki, której praca pedagogiczna w ostatnich latach zaowocowała sukcesami w Olimpiadzie Fizycznej oraz bardzo dobrymi wynikami licealistów na egzaminie maturalnym.

I tak… w wyśmienitych nastrojach, podbudowanych artystycznymi występami naszych zdolnych uczniów, przy wsparciu pana Sławomira Zimniaka – pożegnaliśmy kolejny rok szkolny i przywitaliśmy wakacje.

Dziękujemy pani Beacie Majewskiej i klasie I e za przygotowanie uroczystości.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego

Tu znajduje się galeria zdjęć z uroczystości

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...

100% – to świetny wynik naszych Maturzystów! Gratulujemy i dziękujemy!

100% - to świetny wynik naszych Maturzystów! Gratulujemy i dziękujemy!

100% naszych tegorocznych Maturzystów zdało egzamin maturalny! Wynik ten należy do 124 licealistek i licealistów z 4 klas czwartych, którzy w maju przystąpili do egzaminu dojrzałości. Statystycznie każdy, oprócz przedmiotów obowiązkowych, wybierał po 3 przedmioty rozszerzone, kierując się...

Piękny koniec roku i początek wakacji!

Piękny koniec roku i początek wakacji!

W wakacyjno-letnich nastrojach pożegnaliśmy rok szkolny 2023/2024. Zaliczyć możemy go do udanych z wielu powodów. Zrealizowaliśmy to, co zaplanowaliśmy, a nawet więcej. Odnieśliśmy wiele sukcesów, tych indywidualnych i tych zespołowych. Jako szkoła mamy wiele powodów do radości i dumy, co...