Jak nie czytam, jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam

Drugi rok z rzędu braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Tym razem organizowaliśmy ją wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną (podobnie jak w zeszłym roku), Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, II Liceum Ogólnokształcącym i Zespołem Szkół Budowlanych.

My po prostu wyszliśmy w plener z książkami, żeby sobie poczytać. Dla rozrywki, bez dorabiania wielkiej filozofii. By pokazać nieczytającym uczniom, że książka to nie tylko lektura, za której nieprzeczytanie są karani, lecz przede wszystkim miła forma spędzania czasu.

Z kart naszych książek wymknęli się bohaterowie: Ania Shirley (nawet dwie – chyba z różnych wydań), Bilbo Baggins,18814617_1476416199062295_1665675734814018079_o Diabeł opuścił strony Mistrza i Małgorzaty, Piotruś Pan z Dzwoneczkiem, Alicja z Krainy Czarów, z łazienki Hogwartu wydostała się jakoś Jęcząca Marta, chyba pobiegła za Hermioną, zaszczyciła naszą akcję Cruella de Mon oraz c18814516_1476420422395206_5918178726554512094_oały Olimp.

Byli uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół współorganizujących naszą akcję. Wspólnie czytaliśmy Jądro ciemności z okazji Roku Josepha Conrada. Wybraliśmy najciekawiej przebranych uczniów (nie było to łatwe). I przede wszystkim cieszyliśmy się możliwością poczytania sobie w miłych okolicznościach natury, w miłym towarzystwie.

Czytanie jest fajne, jest modne i my czytamy!

Uczestnictwo z akcji „Jak nie czytam jak czytam” dało mi naprawdę sporo. Przykład pierwszy z brzegu: chwilę wytchnienia w szkolny dzień, podczas której można było bezkarnie zanurzyć się w lekturze. Co więcej dało mi szansę rozerwać się nieco np. dzięki konkursowi na najlepszy strój , który był zorganizowany w ramach akcji. Aż serce rosło na widok tak wielu przebranych oraz czytających. Na następną akcję również pewnie pójdę, a tę będę jeszcze przez długi czas wspominać.

Kasia

Relacja telewizji lokalnej
Fotorelacja Krystiana Kawy z bolec.info
Fotorelacja Magdaleny Herdzik z Biblioteki Pedagogicznej w Bolesławcu

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i pewnie do zobaczenia za rok na kolejnym Pikniku czytelniczym.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023