Jak nie czytam, jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam

Drugi rok z rzędu braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Tym razem organizowaliśmy ją wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną (podobnie jak w zeszłym roku), Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, II Liceum Ogólnokształcącym i Zespołem Szkół Budowlanych.

My po prostu wyszliśmy w plener z książkami, żeby sobie poczytać. Dla rozrywki, bez dorabiania wielkiej filozofii. By pokazać nieczytającym uczniom, że książka to nie tylko lektura, za której nieprzeczytanie są karani, lecz przede wszystkim miła forma spędzania czasu.

Z kart naszych książek wymknęli się bohaterowie: Ania Shirley (nawet dwie – chyba z różnych wydań), Bilbo Baggins,18814617_1476416199062295_1665675734814018079_o Diabeł opuścił strony Mistrza i Małgorzaty, Piotruś Pan z Dzwoneczkiem, Alicja z Krainy Czarów, z łazienki Hogwartu wydostała się jakoś Jęcząca Marta, chyba pobiegła za Hermioną, zaszczyciła naszą akcję Cruella de Mon oraz c18814516_1476420422395206_5918178726554512094_oały Olimp.

Byli uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół współorganizujących naszą akcję. Wspólnie czytaliśmy Jądro ciemności z okazji Roku Josepha Conrada. Wybraliśmy najciekawiej przebranych uczniów (nie było to łatwe). I przede wszystkim cieszyliśmy się możliwością poczytania sobie w miłych okolicznościach natury, w miłym towarzystwie.

Czytanie jest fajne, jest modne i my czytamy!

Uczestnictwo z akcji „Jak nie czytam jak czytam” dało mi naprawdę sporo. Przykład pierwszy z brzegu: chwilę wytchnienia w szkolny dzień, podczas której można było bezkarnie zanurzyć się w lekturze. Co więcej dało mi szansę rozerwać się nieco np. dzięki konkursowi na najlepszy strój , który był zorganizowany w ramach akcji. Aż serce rosło na widok tak wielu przebranych oraz czytających. Na następną akcję również pewnie pójdę, a tę będę jeszcze przez długi czas wspominać.

Kasia

Relacja telewizji lokalnej
Fotorelacja Krystiana Kawy z bolec.info
Fotorelacja Magdaleny Herdzik z Biblioteki Pedagogicznej w Bolesławcu

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i pewnie do zobaczenia za rok na kolejnym Pikniku czytelniczym.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...