Byliśmy, zobaczyliśmy i jesteśmy pod wrażeniem!

Byliśmy, zobaczyliśmy i jesteśmy pod wrażeniem!

Są młodzi, kreatywni, pełni entuzjazmu i … żyją w Polsce.  Dla jednych historia to przeszłość,  dla drugich – to współczesne wybory. Marzą o wyjeździe do USA.  Fajnie jest tam, a może tu też. Patriotyzm to tylko hasła czy może to, co zwyczajne i codzienne, oswojone.

„A ja nie… czyli jak dorasta się do polskości w maju”, to musical, do którego scenariusz napisała pani Irmina Nowak, a muzyczną oprawą i reżyserią zajął się pan Wojciech Szajwaj.  Oprócz scenicznego pomysłu znaleźli się także młodzi, utalentowani wykonawcy, w tym duża grupa z naszego liceum, którzy aktorsko, wokalnie i muzycznie „udźwignęli” ten ciekawy, pełen energii i prawdziwych emocji – spektakl.

Widowisko zostało przygotowane przez kilka miesięcy w ramach projektu „Kuźnia talentów” realizowanego przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki . Premiera odbyła się 3 maja, natomiast uczniowie naszego liceum mieli możliwość zobaczenia go tydzień później.

– Trudno jest grać przed „swoją publicznością” – mówili wzruszeni wykonawcy. Ale ta nasza, szkolna publiczność była pod ogromnym wrażeniem tego, co zaprezentowano na scenie. Brawom i owacjom nie było końca.

Gratulujemy wszystkim, którzy wystąpili na scenie, ale szczególnie naszym utalentowanym licealistom: Julii Gołębiowskiej, Karolinie Kołodziej, Weronice Orawiec, Radkowi Kalamarzowi, Marice Zdunek, Magdzie Cichorzewskiej, Natalii Sikorzyńskiej, Elizie Sondaj, Arkadiuszowi Orawcowi, Janowi i Jakubowi  Dziubom.

Wszystkich zachwycił piękny  i  subtelny solowy taniec w wykonaniu Julii Babijczuk.

Projekt „Kuźnia talentów” to  promowanie najzdolniejszej młodzieży w naszym regionie. Zajęcia w BOK – MCC prowadzi Wojtek Szajwaj. Musical jest pierwszym przedsięwzięciem tych młodych ludzi.

 

Gratulujemy i czekamy na kolejne projekty.

Fot. BOK-MCC (dziękujemy)

421

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.