Media bez tajemnic

Media bez tajemnic

Nasz projekt RegionalManagement. Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim przygraniczu”  pracuje nieprzerwanie. 16 stycznia, po raz kolejny spotkaliśmy się z wszystkimi firmami uczniowskimi z Polski i Niemiec na warsztatach, tym razem poświęconych sposobom i formom kontaktowania się z mediami i tworzeniu informacji prasowej. Naszą szkolną „Uczniowską Agencję Turystyczną” reprezentowali Olaf Kramarski i Angelika Zielińska, pod opieką pań: Anny Tarnachowicz i Irminy Nowak.

W pracy z mediami nie mamy większego doświadczenia, więc z wielkim zainteresowaniem uczestniczyliśmy w spotkaniu, które poprowadził dla nas pan Fryderyk Potoczek, znany już z poprzednich projektów Saksońskiej Agencji Oświatowej, ekspert i specjalista w tej dziedzinie. Na miejsce kilkugodzinnych warsztatów wybrano piękny i malowniczo położony w dolinie Nysy Łużyckiej klasztor Marienthal, znajdujący się nieopodal miejscowości Ostritz.  Barokowa budowla to nie tylko zabytek, ale też siedziba najdłużej działającego na terenie Niemiec żeńskiego klasztoru cysterskiego. Znajduje się na trasie rowerowej z Goerlitz do Zittau, więc warto kiedyś zaplanować taką wycieczkę. Polecamy!

Warsztaty okazały się niezwykle przydatne. Pokazano nam jak przyciągnąć potencjalnego czytelnika i jak zachęcić go do zainteresowania się podjętym przez nas tematem. Uświadomiono, jak ważną rolę w powodzeniu projektu odgrywa odpowiednia promocja  i jak należy informować media. Będzie nam to potrzebne w „nagłośnieniu” wszystkich działań, które stoją przed naszą Uczniowską Agencją Turystyczną. Na zakończenie spotkania przydzielono nam konkretne zadania do wykonania, które, dzięki tym zajęciom, możemy zrobić jeszcze lepiej.

Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań dotyczących naszych szkolnych agencji turystycznych.

(op. Olaf Kramarski)

warsztaty w Ostritz2logo

Przypominamy, że wszystkie działania podejmowane przez naszą szkolną Uczniowską Agencję Turystyczną realizujemy w ramach projektu :

plakat-regionalmanagement

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.