Języki obce  – wcale nie są dla nas obce!

Języki obce – wcale nie są dla nas obce!

Tydzień języków obcych już za nami!

 Zajrzeliśmy i posmakowaliśmy z garnków Włochów czy Szwedów, a także przeglądaliśmy foldery i planowaliśmy podróże ze szkolnymi biurami podróży. Konkurowaliśmy również indywidualnie, wykazując się wiedzą o krajach, a także popisywaliśmy się talentami wokalnymi.

15181598_1005552796257381_3328529092777101516_nPierwszy dzień to konkursy wiedzy o krajach obcojęzycznych. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli zaprezentować swoje pasje i wiedzę. Szczególnie dziękujemy Kindze Mikoś z kl. 3b i Paulinie Wolskiej z kl. 1b za opracowanie i przeprowadzenie konkursu dla fanów popkultury, w szkolnej bibliotece zmierzyli się miłośnicy książek, filmów i muzyki. Uczestnicy zmierzyli się w trzech rundach. Wniosek na przyszłość – kultura współczesna jest jeszcze nieodkryta. Zapraszamy za rok!

dsc_0074Ostatnie dwa dni to: szwedzki stół i konkurs muzyczny Lingua et Musica.

Podczas dnia kulinariów zaprezentowaliśmy przeróżne smakołyki:  na ciepło, na zimno, na słodko i słono, od chińskich sajgonek, po norweskie kanapeczki z łososiem i irlandzkie słodkości. A temu wszystkiemu przyświecał charytatywny cel. Zebrane fundusze przeznaczyliśmy na  „szlachetną paczkę”.

Konkurs muzyczny Lingua et Musica tradycyjnie zakończył nasz festiwal języków, a osobą sprawującą pieczę nad woka15292716_1152758501504972_1020043807_olnymi popisami była pani Agata Kozicka. Podziwialiśmy sceniczne zdolności wokalistów i grup. Tego dnia gościliśmy również Gimnazja z: Nowej Wsi, Nowogrodźca, Gimnazjum Zakonu Pijarów, Szkołę Podstawową z Osiecznicy, a także utalentowanych chłopców ze Szkoły Specjalnej, którzy dając genialny występ, mogliby zawstydzić niejednego profesjonalnego aktora.

15322516_1152758444838311_1968350134_oPodziękowania należą się również Samorządowi Uczniowskiemu na czele z panią Irminą Nowak za nieocenioną pomoc, pani Dorocie Chrzanowskiej-Florków jurorowanie wraz z uczniami podczas prezentacji multimedialnych i kulinarnych. Konkursy wiedzy o krajach przygotowały  panie : Alicja Kozioł, Barbara Jusypenko, Bogna Łasica oraz Małgorzata Naglik.

Tegoroczne Dni Języków Obcych dokumentował Juliusz Idzikowski z klasy 2 b.

Całą czterodniową imprezę koordynował pan Damian Dziedziul.

Nagrody dla uczniów ufundowała Księgarnia Columbus z Wrocławia, Rada Rodziców I LO, a dla gimnazjalistów Dyrektor I Prywatnego Gimnazjum.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...