Języki obce  – wcale nie są dla nas obce!

Języki obce – wcale nie są dla nas obce!

Tydzień języków obcych już za nami!

 Zajrzeliśmy i posmakowaliśmy z garnków Włochów czy Szwedów, a także przeglądaliśmy foldery i planowaliśmy podróże ze szkolnymi biurami podróży. Konkurowaliśmy również indywidualnie, wykazując się wiedzą o krajach, a także popisywaliśmy się talentami wokalnymi.

15181598_1005552796257381_3328529092777101516_nPierwszy dzień to konkursy wiedzy o krajach obcojęzycznych. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli zaprezentować swoje pasje i wiedzę. Szczególnie dziękujemy Kindze Mikoś z kl. 3b i Paulinie Wolskiej z kl. 1b za opracowanie i przeprowadzenie konkursu dla fanów popkultury, w szkolnej bibliotece zmierzyli się miłośnicy książek, filmów i muzyki. Uczestnicy zmierzyli się w trzech rundach. Wniosek na przyszłość – kultura współczesna jest jeszcze nieodkryta. Zapraszamy za rok!

dsc_0074Ostatnie dwa dni to: szwedzki stół i konkurs muzyczny Lingua et Musica.

Podczas dnia kulinariów zaprezentowaliśmy przeróżne smakołyki:  na ciepło, na zimno, na słodko i słono, od chińskich sajgonek, po norweskie kanapeczki z łososiem i irlandzkie słodkości. A temu wszystkiemu przyświecał charytatywny cel. Zebrane fundusze przeznaczyliśmy na  „szlachetną paczkę”.

Konkurs muzyczny Lingua et Musica tradycyjnie zakończył nasz festiwal języków, a osobą sprawującą pieczę nad woka15292716_1152758501504972_1020043807_olnymi popisami była pani Agata Kozicka. Podziwialiśmy sceniczne zdolności wokalistów i grup. Tego dnia gościliśmy również Gimnazja z: Nowej Wsi, Nowogrodźca, Gimnazjum Zakonu Pijarów, Szkołę Podstawową z Osiecznicy, a także utalentowanych chłopców ze Szkoły Specjalnej, którzy dając genialny występ, mogliby zawstydzić niejednego profesjonalnego aktora.

15322516_1152758444838311_1968350134_oPodziękowania należą się również Samorządowi Uczniowskiemu na czele z panią Irminą Nowak za nieocenioną pomoc, pani Dorocie Chrzanowskiej-Florków jurorowanie wraz z uczniami podczas prezentacji multimedialnych i kulinarnych. Konkursy wiedzy o krajach przygotowały  panie : Alicja Kozioł, Barbara Jusypenko, Bogna Łasica oraz Małgorzata Naglik.

Tegoroczne Dni Języków Obcych dokumentował Juliusz Idzikowski z klasy 2 b.

Całą czterodniową imprezę koordynował pan Damian Dziedziul.

Nagrody dla uczniów ufundowała Księgarnia Columbus z Wrocławia, Rada Rodziców I LO, a dla gimnazjalistów Dyrektor I Prywatnego Gimnazjum.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...