Giełda. Kreatywność. Ryzyko i …Sienkiewicz

Giełda. Kreatywność. Ryzyko i …Sienkiewicz

  Czy licealista ma mocne nerwy? Sprawdzali to uczniowie, którzy uczestniczyli w cyklu wykładów  w Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Trzy prezentacje, które dotyczyły: giełdy i sytuacji z nią związanych, kreatywności i rozwoju naszej osobowości, ryzyko i jego  skutki.

2Jedno jest pewne nie trzeba grać na giełdzie, żeby poczuć smak ryzyka! Uświadomiliśmy sobie, że ryzyko towarzyszy nam na co dzień, a w szczególności przy podejmowaniu decyzji. Ludzie kreatywni to ryzykanci!

Aby być kreatywnym  – potrzeba inspiracji – gdzie ją znaleźć? Polecamy Ossolineum – Bibliotekę Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Nasza grupa doświadczyła niezwykłości tego miejsc, poznaliśmy historię  powstania Ossolineum oraz zaczerpnęliśmy energii od pozytywisty, który znał smak ryzyka podróży, giełdy, a dzięki kreatywności otrzymał Nobla – Henryka Sienkiewicza.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...