POMOC  starszemu, samotnemu, choremu człowiekowi!

POMOC starszemu, samotnemu, choremu człowiekowi!

W tym roku nasza szlachetna paczka to reakcja na biedę i społeczne wykluczenie ludzi starszych i chorych! Liczymy na każdą pomoc. A potrzeby są duże, a te największe to : brodzik z kabiną, pralka.

Pan Wojciech, tak nazywa się nasz podopieczny,  myje się w misce,  co dla dorosłego, schorowanego człowieka jest dużym utrudnieniem.

Aktualnie pan Wojciech nie posiada pralki, pierze ręcznie,  co sprawia mu kłopot. Byłby zadowolony nawet z używanego sprzętu.

Będzie także wdzięczny za buty zimowe, które pomogą w przetrwaniu zimy i wychodzeniu do

świata. Potrzebujemy obuwia zimowego, kozaków ( traperów, butów za kostkę, wiązanych) –

obuwia w rozmiarze 42.

Pozostałe potrzeby:

– Żywność trwała:

herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej,

konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach

– Środki czystości:

proszek do prania, mydło/żel myjący, pasta do zębów, szampon,

szczoteczka do zębów

– Wyposażenie mieszkania:

ręczniki, pościel

 

Pan Wojciech marzy o szachach,  książce Tatarkiewicza. Spróbujmy spełnić  marzenia drugiego człowieka. Pamiętajmy nic nie trwa wiecznie, np. młodość, nic nie jest dane na zawsze, np. zdrowie  – dzisiaj MY możemy pomóc.

Prosimy Rodziców o wsparcie naszej szkolnej inicjatywy, która wpisuje się we wspaniałe ogólnopolskie działanie. Czas na realizację szlachetnej paczki jest stosunkowo krótki – 10 grudnia 2016 r. Pomóżmy! Osoby,  które chcą udzielić wsparcia, prosimy kontakt.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego, Irmina Nowak

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...