POMOC  starszemu, samotnemu, choremu człowiekowi!

POMOC starszemu, samotnemu, choremu człowiekowi!

W tym roku nasza szlachetna paczka to reakcja na biedę i społeczne wykluczenie ludzi starszych i chorych! Liczymy na każdą pomoc. A potrzeby są duże, a te największe to : brodzik z kabiną, pralka.

Pan Wojciech, tak nazywa się nasz podopieczny,  myje się w misce,  co dla dorosłego, schorowanego człowieka jest dużym utrudnieniem.

Aktualnie pan Wojciech nie posiada pralki, pierze ręcznie,  co sprawia mu kłopot. Byłby zadowolony nawet z używanego sprzętu.

Będzie także wdzięczny za buty zimowe, które pomogą w przetrwaniu zimy i wychodzeniu do

świata. Potrzebujemy obuwia zimowego, kozaków ( traperów, butów za kostkę, wiązanych) –

obuwia w rozmiarze 42.

Pozostałe potrzeby:

– Żywność trwała:

herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej,

konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach

– Środki czystości:

proszek do prania, mydło/żel myjący, pasta do zębów, szampon,

szczoteczka do zębów

– Wyposażenie mieszkania:

ręczniki, pościel

 

Pan Wojciech marzy o szachach,  książce Tatarkiewicza. Spróbujmy spełnić  marzenia drugiego człowieka. Pamiętajmy nic nie trwa wiecznie, np. młodość, nic nie jest dane na zawsze, np. zdrowie  – dzisiaj MY możemy pomóc.

Prosimy Rodziców o wsparcie naszej szkolnej inicjatywy, która wpisuje się we wspaniałe ogólnopolskie działanie. Czas na realizację szlachetnej paczki jest stosunkowo krótki – 10 grudnia 2016 r. Pomóżmy! Osoby,  które chcą udzielić wsparcia, prosimy kontakt.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego, Irmina Nowak

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023