POMOC  starszemu, samotnemu, choremu człowiekowi!

POMOC starszemu, samotnemu, choremu człowiekowi!

W tym roku nasza szlachetna paczka to reakcja na biedę i społeczne wykluczenie ludzi starszych i chorych! Liczymy na każdą pomoc. A potrzeby są duże, a te największe to : brodzik z kabiną, pralka.

Pan Wojciech, tak nazywa się nasz podopieczny,  myje się w misce,  co dla dorosłego, schorowanego człowieka jest dużym utrudnieniem.

Aktualnie pan Wojciech nie posiada pralki, pierze ręcznie,  co sprawia mu kłopot. Byłby zadowolony nawet z używanego sprzętu.

Będzie także wdzięczny za buty zimowe, które pomogą w przetrwaniu zimy i wychodzeniu do

świata. Potrzebujemy obuwia zimowego, kozaków ( traperów, butów za kostkę, wiązanych) –

obuwia w rozmiarze 42.

Pozostałe potrzeby:

– Żywność trwała:

herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej,

konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach

– Środki czystości:

proszek do prania, mydło/żel myjący, pasta do zębów, szampon,

szczoteczka do zębów

– Wyposażenie mieszkania:

ręczniki, pościel

 

Pan Wojciech marzy o szachach,  książce Tatarkiewicza. Spróbujmy spełnić  marzenia drugiego człowieka. Pamiętajmy nic nie trwa wiecznie, np. młodość, nic nie jest dane na zawsze, np. zdrowie  – dzisiaj MY możemy pomóc.

Prosimy Rodziców o wsparcie naszej szkolnej inicjatywy, która wpisuje się we wspaniałe ogólnopolskie działanie. Czas na realizację szlachetnej paczki jest stosunkowo krótki – 10 grudnia 2016 r. Pomóżmy! Osoby,  które chcą udzielić wsparcia, prosimy kontakt.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego, Irmina Nowak

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.