Kazimierz Sucharzewski na spotkaniu z uczniami klas pierwszych

Kazimierz Sucharzewski na spotkaniu z uczniami klas pierwszych

W tym roku nasze liceum obchodzi 70-lecie istnienia. Szkoła ta ukształtowała wielu młodych ludzi. W piątek, czwartego listopada na auli zawitał bardzo ważny gość- Pan Kazimierz Sucharzewski– jeden z pierwszych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu. Nie była to jego pierwsza wizyta. Co roku stara się odwiedzać miejsce przypominające mu dobre, nastoletnie czasy i opowiadać młodym pokoleniom o początkach działalności szkoły.

14962305_642648479247232_1630648633_n
Pan Kazimierz mówił, w jaki sposób znalazł się na tych terenach, jak wyglądał Bolesławiec po wojnie, w jakim stanie znajdowała się dzisiejsza szkoła. Podzielił się z uczniami informacjami o pierwszych krokach w edukacji i mówił o Państwu Tyrankiewiczach– jacy byli, czego uczyli. Dla licealistów było to niecodzienne doświadczenie usłyszeć o założycielach szkoły z ust kogoś, kto znał ich osobiście. Pan Kazimierz opowiadał o ówczesnym sposobie nauczania i podejściu do edukacji, a dzieląc się wspomnieniami, stworzył wspaniałą i ciepłą atmosferę. Wszystkie twarze skierowane były ku niemu i każdy słuchał uważnie. Najstarszy absolwent serdecznie wspominał swoje szkolne lata i nauczycieli.14996510_644011695777577_2015415839_n

Gdy spotkanie zbliżało się ku końcowi, Pan Kazimierz przeczytał wiersz własnego autorstwa zawierających wiele miłych słów skierowanych do uczniów i nauczycieli. Wzruszenie ogarnęło słuchaczy. Z pewnością każdy wyszedł ze spotkania z czymś więcej, niż tylko z wiedzą o początkach szkoły. Oprócz informacji o przeszłości wynieśliśmy również dumę z tego, że jesteśmy uczniami I Liceum i właśnie tutaj możemy kształtować nasze osobowości.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...