„Gasić obecne pożary, potem przejmować się tymi, które dopiero wybuchną”, czyli inspirujące spotkanie z autorem  kryminałów – Remigiuszem Mrozem.

„Gasić obecne pożary, potem przejmować się tymi, które dopiero wybuchną”, czyli inspirujące spotkanie z autorem kryminałów – Remigiuszem Mrozem.

Kim jest Remigiusz Mróz? Prawnikiem z literackim zacięciem, czy literatem, któremu wykształcenie pozwala tworzyć serie thrillerów prawniczych, a także powieści historycznych i science fiction….

image2Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszeliśmy na spotkaniu autorskiem z pisarzem, który mimo swego młodego wieku (jak na pisarza) ma już na swoim koncie wiele bestsellerów. Spotkanie z Mrozem odbyło się 10 listopada 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu w ramach 14. Opolskiej Jesieni Literackiej. Podczas wywiadu, któy przeprowadziła Beata Marcinkowska, autor mówił o swoich inspiracjch i planach na przyszłość, następnie odpowiadał na pytania zgromadzonych osób.image7 Nasza grupę, przybyszów z daleka, przyjęto bardzo ciepło, a dzięki życzliwości organizatorów mieliśmy pierwszeństwo w kolejce do podpisywania książek, których przywieźliśmy sporo.

W naszej bibliotece również wytropicie ślady twórczości R. Mroza – polecamy!

Grupa DKK z I LO i I PGM na czele z śledczą do czytelniczych zadań specjalnych p.D. Chrzanowską – Florków.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...