Dni języków obcych

Dni języków obcych

28 listopada (poniedziałek)

indywidualne konkursy wiedzy o:

  • popkulturze: Z Mordoru do Rivii

  • krajach anglojęzycznych

  • Francji

  • krajach niemieckojęzycznychiwona banach2

  • Włoszech

    Spotkanie z panią Iwoną Banach; tłumaczką i autorką powieści obyczajowych

uczniowie chcący wziąć udział w konkursach zgłaszają się wcześniej do nauczycieli prowadzących konkursy.

Lekcje odbywają się planowo.

miejsce: czytelnia

czas: każdy konkurs na lekcjach od 1 do 5,

spotkanie z panią Iwoną Banach na lekcji 6

29 listopada (wtorek)

multimedialne prezentacje krajów:

klasa wciela się w rolę biura podróżny i stara się przekonać klientów (jury) do wyjazdu na wakacje do prezentowanego kraju. Korzystając z programu PowerPoint uczniowie reklamują najciekawsze miejsca warte odwiedzenia dla danego państwa. Prezentacja powinna trwać około 3 minut (nieprzekraczalne 5 minut). Do dyspozycji klasy będzie komputer i mikrofon.

Liczy się inwencja, estet1yka, humor i oczywiście odpowiedni slogan zachęcający do wyjazdu. Jury ocenia prezentacje i przyznaje punkty.

miejsce: duża aula

czas: lekcje 5-8

30 listopada (środa)

szwedzki stół: każdy oddział przygotowuje specjał kulinarny, podzielony na porcje i przeznaczony na sprzedaż, odpowiedni dla prezentowanego kraju Pieniądze zebrane z akcji przeznaczone zostaną na cel charytatywny wskazany przez SU. 3 osoby z każdej klasy (mogą być rotacyjne) opiekuje się stoiskami także podczas trwania lekcji. Ponadto, osoby przy stoiskach powinny się przebrać w odpowiedni dla danego kraju strój. Kolejnym elementem oceny jest zrobienie ciekawej, tematycznej skarbonki do której będą zbierane pieniądze. Jury ocenia potrawy i przyznaje punkty. Lekcje odbywają się planowo.

miejsce: korytarz szkolny

czas: przerwy międzylekcyjne (po 1 lekcji do długiej przerwy włącznie)

1 grudnia (czwartek)

konkurs muzyczny Lingua et Musica: soliści lub zespoły występują na scenie śpiewając dowolne obcoj28ęzyczne piosenki oceniane przez jury.

miejsce: duża aula

czas: lekcje 4-8

Po konkursie muzycznym następuje ogłoszenie wyników.

Klasy są ocenianie za prezentacje multimedialne, stoiska + szwedzki stół.

Konkursy indywidualne (wiedzy o krajach i muzyczny) nie wliczają się do punktacji klas, a nagrody przyznawane są indywidualnie uczniom lub zespołom muzycznym.

Klasy maturalne nie biorą udziału w Dniach Języków Obcych.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023  

I miejsce drużyny szachistów!

I miejsce drużyny szachistów!

13 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych. W zawodach wzięły udział cztery szkoły ponadpodstawowe, ale to  nasza okazała się najlepsza i będzie reprezentowała powiat bolesławiecki na szczeblu dolnośląskim. Naszą zwycięską drużynę stanowili: Mikołaj Olek, Milan Junak...