Dni języków obcych

Dni języków obcych

28 listopada (poniedziałek)

indywidualne konkursy wiedzy o:

  • popkulturze: Z Mordoru do Rivii

  • krajach anglojęzycznych

  • Francji

  • krajach niemieckojęzycznychiwona banach2

  • Włoszech

    Spotkanie z panią Iwoną Banach; tłumaczką i autorką powieści obyczajowych

uczniowie chcący wziąć udział w konkursach zgłaszają się wcześniej do nauczycieli prowadzących konkursy.

Lekcje odbywają się planowo.

miejsce: czytelnia

czas: każdy konkurs na lekcjach od 1 do 5,

spotkanie z panią Iwoną Banach na lekcji 6

29 listopada (wtorek)

multimedialne prezentacje krajów:

klasa wciela się w rolę biura podróżny i stara się przekonać klientów (jury) do wyjazdu na wakacje do prezentowanego kraju. Korzystając z programu PowerPoint uczniowie reklamują najciekawsze miejsca warte odwiedzenia dla danego państwa. Prezentacja powinna trwać około 3 minut (nieprzekraczalne 5 minut). Do dyspozycji klasy będzie komputer i mikrofon.

Liczy się inwencja, estet1yka, humor i oczywiście odpowiedni slogan zachęcający do wyjazdu. Jury ocenia prezentacje i przyznaje punkty.

miejsce: duża aula

czas: lekcje 5-8

30 listopada (środa)

szwedzki stół: każdy oddział przygotowuje specjał kulinarny, podzielony na porcje i przeznaczony na sprzedaż, odpowiedni dla prezentowanego kraju Pieniądze zebrane z akcji przeznaczone zostaną na cel charytatywny wskazany przez SU. 3 osoby z każdej klasy (mogą być rotacyjne) opiekuje się stoiskami także podczas trwania lekcji. Ponadto, osoby przy stoiskach powinny się przebrać w odpowiedni dla danego kraju strój. Kolejnym elementem oceny jest zrobienie ciekawej, tematycznej skarbonki do której będą zbierane pieniądze. Jury ocenia potrawy i przyznaje punkty. Lekcje odbywają się planowo.

miejsce: korytarz szkolny

czas: przerwy międzylekcyjne (po 1 lekcji do długiej przerwy włącznie)

1 grudnia (czwartek)

konkurs muzyczny Lingua et Musica: soliści lub zespoły występują na scenie śpiewając dowolne obcoj28ęzyczne piosenki oceniane przez jury.

miejsce: duża aula

czas: lekcje 4-8

Po konkursie muzycznym następuje ogłoszenie wyników.

Klasy są ocenianie za prezentacje multimedialne, stoiska + szwedzki stół.

Konkursy indywidualne (wiedzy o krajach i muzyczny) nie wliczają się do punktacji klas, a nagrody przyznawane są indywidualnie uczniom lub zespołom muzycznym.

Klasy maturalne nie biorą udziału w Dniach Języków Obcych.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...