Czy to zespół? Czy to chór? Jedno jest pewne mamy serca do muzyki!

Czy to zespół? Czy to chór? Jedno jest pewne mamy serca do muzyki!

  Pełni obaw 10 listopada 2016 roku wystartowaliśmy w I Powiatowym  Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Na patriotyczną nutę” i …udało się! Zostaliśmy wyróżnieni w kat. szkoły ponadgimnazjalne!

dsc_004017 osobowy „Zespół – Chór” (nazwa dziwna, ale przyniosła szczęście) zaprezentował pieśń „Polsko, cóżeś Ty za pani…”. Utwór został przygotowany przez uczniów w hołdzie dla Ojczyzny, muzyki i wielu pokoleń uczniów naszej szkoły, które tej pieśni uczyły  się pod kierunkiem pana profesora B. Cichorzewskiego, zwanego przez uczniów p. Wiolinkiem. Zostaliśmy wyróżnieni  za polifoniczne wykonanie utworu. W tym miejscu dziękujemy za pomoc w przygotowaniu do konkursu Magdzie Cichorzewskiej (ucz. kl.1a, wnuczka p. Wiolinka)  i jej rodzinie. Dziadek byłby dumny! Powiedziała Magda po ogłoszeniu wyników. My też jesteśmy dumni, a co najważniejsze szczęśliwi, że  mogliśmy uczcić odzyskanie niepodległości śpiewem.  My śpiewaliśmy, a akompaniował nieoceniony Klaudiusz Bezkorowajny. Opiekunem grupy jest p. Irmina Nowak.

Dumni chórzyści :dsc_0068

Julia Gołębiowska – dyrektor artystyczny, dyrygent i dobry duch zespołu w jednym

Magdalena Cichorzewska, Kaja Hytnar, Radosław Kalamarz, Agnieszka Kaziów,

Łukasz Kościelny, Martyna Kuklińska, Magdalena Kusber, Szymon Kut, Elisa Laudani,

Kornel Michnowski, Monika Mikołajczak, Natalia Sikorzyńska,

Eliza Sondaj, Gabriela Widera, Anna Wróblewska, Marika Zdunek,

Gratulujemy „Zespołowi – Chór” i opiekunce pani Irminie Nowak

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.