Patron na scenie

Patron na scenie

We wtorkowy wieczór grupa uczniów naszej szkoły podziwiała w jeleniogórskim Teatrze Norwida, zamykający 46. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne, spektakl pt. „Bar pod zdechłym psem”. Słowo „spektakl” nie oddaje w14569783_545873465603454_1993410872_n pełni charakteru tego widowiska. To było bardzo intymne słuchowisko, wieczorek poetycki. Reżyser, Emilian Kamiński bazuje na poezji Władysława Broniewskiego, a także autorskich wierszach głównego bohatera spektaklu i odtwórcy jednocześnie – Dariusza Bereskiego.

To spotkanie z trudnymi emocjami – duszą poety, lękiem, odrzuceniem, samotnością, a także z nałogiem i związanym z nim cierpieniem. Kołysane melodią wiersze sta14555613_545873475603453_771336540_nją się piękną i bolesną zarazem historią. Szalenie prywatną i dojrzałą. W tym monodramie aktor stworzył intymną więź z widzem, każdym z osobna.

Wszyscy byliśmy zadowoleni z wyjazdu do teatru. W drodze powrotnej snuliśmy opowieści, dzieliliśmy się przeżyciami i tym, co nas tego magicznego, zaskakującego wieczoru spotkało. W ten sposób zainicjowaliśmy kolejny sezon wyjazdowego klubu teatralnego „Ale Bomba!”. Opiekunką klubu jest pani Irmina Nowak.

Zatem sezon otwarty – zapraszamy teatromanów.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.