Młodzi w grze

Młodzi w grze

teo

 Przyłączyliśmy się do projektu organizowanego przez TEO – Młodzi w Grze.

Projekt ma na celu wzmocnienie kompetencji i postaw pro obywatelskich uczniów i przygotowuje ich do roli liderów w lokalnych środowiskach. Projekt zakłada również zmniejszenie postaw bezradności poprzez ukazanie możliwości, jakie stwarza aktywność na rzecz społeczności lokalnej, np. napisanie petycji do instytucji publicznej, zebranie informacji o możliwych s20161006_142312posobach i zasadach rozwiązywanie problemów grup lokalnych.

Przed nami cztery warsztaty, na których będziemy podnosić nasze obywatelskie logokompetencje, uczyć się aktywności na rzecz społeczności lokalnej.

Za nami pięć zadań, wszystkie dotyczyły Fermy Norek w Bolesławcu. Okazało się, że to bardzo złożone zadanie. Wnioski i podsumowania czwartkowego spotkania są obiecujące. Już czekamy na kolejne warsztaty.

 

Nad całością projektu w naszej szkole czuwa pan Edward Florków.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.