Młodzi w grze

Młodzi w grze

teo

 Przyłączyliśmy się do projektu organizowanego przez TEO – Młodzi w Grze.

Projekt ma na celu wzmocnienie kompetencji i postaw pro obywatelskich uczniów i przygotowuje ich do roli liderów w lokalnych środowiskach. Projekt zakłada również zmniejszenie postaw bezradności poprzez ukazanie możliwości, jakie stwarza aktywność na rzecz społeczności lokalnej, np. napisanie petycji do instytucji publicznej, zebranie informacji o możliwych s20161006_142312posobach i zasadach rozwiązywanie problemów grup lokalnych.

Przed nami cztery warsztaty, na których będziemy podnosić nasze obywatelskie logokompetencje, uczyć się aktywności na rzecz społeczności lokalnej.

Za nami pięć zadań, wszystkie dotyczyły Fermy Norek w Bolesławcu. Okazało się, że to bardzo złożone zadanie. Wnioski i podsumowania czwartkowego spotkania są obiecujące. Już czekamy na kolejne warsztaty.

 

Nad całością projektu w naszej szkole czuwa pan Edward Florków.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...