O zaufaniu, lękach, przyjaźni i skokach

O zaufaniu, lękach, przyjaźni i skokach

Spotkanie z panem Tomaszem Kozłowskim na długo zostanie w naszej pamięci. Poczucie humoru, intrygujące, czasami mrożące krew w żyłach opowieści, ciekawe wspomnienia o biciu rekordu, ale też własnych lękach i obawach z tym związanych – wszystko to sprawiło, że zgromadzeni w auli uczniowie słuchali z zapartym tchem. – Ciekawe jest to, że w tym spotkaniu nie chodziło tylko o prezentację osiągnięć naszego gościa – zauważa Paulina z klasy I c. – To była fajna lekcja o tym, że powinniśmy nauczyć się rozumienia siebie i innych, że w grupie istotne jest zaufanie – dodaje. Nic dziwnego – pan Tomasz Kozłowski jest przecież psychologiem, trenerem i mówcą motywacyjnym.

Oczywiście największe wrażenie wzbudziła historia skoku ze spadochronem ze stratosfery (miał miejsce w grudniu 2014 r. ), którą można było prześledzić oglądając fragmenty programów telewizyjnych dokumentujących to wydarzenie. Relacja była tak wciągająca, że razem z bohaterami przeżywaliśmy zarówno przygotowania, jak i sam przebieg skoku z balonu. Po prawie półtoragodzinnym spotkaniu część uczniów pozostała z naszym gościem, zadając mu wiele pytań związanych z jego zawodem, jak i licznymi pasjami.

Bardzo nam miło, że pan Tomasz Kozłowski przekazał  także naszej bibliotece 2 egzemplarze swojej książki „Historia tysiąca lęków”, które już można wypożyczyć. Zachęcamy, bo to doskonała lektura, zwłaszcza na zbliżające się wakacje.

tomek- dedykacja

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...