„Kitty” – młodzi i zdolni aktorzy, wśród nich – nasi licealiści

„Kitty” – młodzi i zdolni aktorzy, wśród nich – nasi licealiści

W najbliższy wtorek (7 czerwca) będziemy mieć okazję zobaczyć nagradzany w Polsce spektakl „Kitty”, przygotowany przez Pracownię Teatralną „Teatr z jednej gliny” działającą w Młodzieżowym Domu Kultury pod opieką pani Anety Ćwieluch. Wśród wykonawców nasi licealiści: Anna Wróblewska (kl. Ie), Zofia Adaszkiewicz i Klaudia Kowalik (kl. Ib), Jagoda Łętowska (kl. Ic), Mateusz Nawrocki (kl. II c) oraz Karolina Domańska (kl. II b).

Grupa teatralna jest zdobywcą wielu nagród na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach dziecięcych i młodzieżowych. Głośno było o sukcesach spektaklu „Śpiewula”,  ” Dziób w dziób”, „Jagody”, a „Kitty” jest zdobywcą m.in. I nagrody na 34. Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych CENTRUM 2016 – ŁÓDŹ. Przedstawienie wystawiane było także pod koniec kwietnia w Szkole Filmowej w Łodzi.

Warto dodać, że oprócz sukcesów grupy teatralnej indywidualne nagrody i wyróżnienia otrzymuje Klaudia Kowalik, znana także w szkole z doskonałych recytacji. Nasza licealistka jest zdobywczynią I miejsca w kategorii teatr jednego aktora w 61. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim na etapie wojewódzkim i w ostatnich dniach reprezentowała województwo dolnośląskie w finale tego konkursu w Słupsku. Wyników jeszcze nie znamy, ale serdecznie gratulujemy Klaudii i pani Anecie Ćwieluch tego sukcesu.

Cieszymy się, że nasi uczniowie z taką pasją i zaangażowaniem realizują się w sztuce teatralnej w trakcie zajęć  MDK, często wspierając także naszą szkolną grupę teatru „Bomba”.

Wszystkich zachęcamy do żywego kontaktu ze sztuką słowa!

fot. Bernard Łętowski (dziękujemy za możliwość udostępnienia)

Plakat-Kitty

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...