„Kitty” – młodzi i zdolni aktorzy, wśród nich – nasi licealiści

„Kitty” – młodzi i zdolni aktorzy, wśród nich – nasi licealiści

W najbliższy wtorek (7 czerwca) będziemy mieć okazję zobaczyć nagradzany w Polsce spektakl „Kitty”, przygotowany przez Pracownię Teatralną „Teatr z jednej gliny” działającą w Młodzieżowym Domu Kultury pod opieką pani Anety Ćwieluch. Wśród wykonawców nasi licealiści: Anna Wróblewska (kl. Ie), Zofia Adaszkiewicz i Klaudia Kowalik (kl. Ib), Jagoda Łętowska (kl. Ic), Mateusz Nawrocki (kl. II c) oraz Karolina Domańska (kl. II b).

Grupa teatralna jest zdobywcą wielu nagród na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach dziecięcych i młodzieżowych. Głośno było o sukcesach spektaklu „Śpiewula”,  ” Dziób w dziób”, „Jagody”, a „Kitty” jest zdobywcą m.in. I nagrody na 34. Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych CENTRUM 2016 – ŁÓDŹ. Przedstawienie wystawiane było także pod koniec kwietnia w Szkole Filmowej w Łodzi.

Warto dodać, że oprócz sukcesów grupy teatralnej indywidualne nagrody i wyróżnienia otrzymuje Klaudia Kowalik, znana także w szkole z doskonałych recytacji. Nasza licealistka jest zdobywczynią I miejsca w kategorii teatr jednego aktora w 61. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim na etapie wojewódzkim i w ostatnich dniach reprezentowała województwo dolnośląskie w finale tego konkursu w Słupsku. Wyników jeszcze nie znamy, ale serdecznie gratulujemy Klaudii i pani Anecie Ćwieluch tego sukcesu.

Cieszymy się, że nasi uczniowie z taką pasją i zaangażowaniem realizują się w sztuce teatralnej w trakcie zajęć  MDK, często wspierając także naszą szkolną grupę teatru „Bomba”.

Wszystkich zachęcamy do żywego kontaktu ze sztuką słowa!

fot. Bernard Łętowski (dziękujemy za możliwość udostępnienia)

Plakat-Kitty

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...