Pożegnanie Rocznika 2016

Pożegnanie Rocznika 2016

„Najważniejsze, czego uczymy się w szkole jest to, że najważniejszego nie można nauczyć się w szkole” – takim przekornym cytatem z Haruki Murakamiego zakończył swoje przemówienie skierowane do trzecioklasistów dyrektor Cezary Czernatowicz. Podniosła chwila, w której mury szkoły opuszcza kolejne pokolenie absolwentów, to zarazem najważniejsza akademia w roku szkolnym. 29 kwietnia absolwentami szkoły zostało 143 licealistów. Na uroczystości, której bohaterami byli uczniowie pięciu klas III, ich rodzice oraz zaproszeni goście – był czas na gratulacje, podziękowania, życzenia, z którymi kolejny rocznik pójdzie w świat.

Tradycyjnie wyróżniono licealistów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Najwyższą średnią w szkole – 5, 29 – mogą poszczycić się : Paulina Jarosz z klasy III a i Sławomir Gortych z klasy III c.

Ponadto świadectwa z wyróżnieniem odebrali:

Klasa III a: (wychowawca Małgorzata Piotrów)

Barbara Banaszak (śr. 5,24)

Oliwia Fila (śr. 4,76)

Magdalena Janczak (śr. 5,22)

Edyta Kocajda (śr. 4,89)

Agata Nastalska (śr. 4,94)

Marcin Wieczorek (śr. 5,17)

kl. III b (wychowawca Jolanta Kawula)

Dariusz Gołębiewski (śr. 4,78)

Marcela Jamroz (śr. 4,94)

Natalia Madziarz (śr. 4,78)

Agata Smetana (śr. 4,76)

klasa III c (wychowawca Dorota Startek)

Kornelia Fabiańska (śr. 4,82)

Rafał Felczyński (śr. 4,94)

Anna Noga (śr. 5,24)

Julia Rozenbajgier (śr. 4,88)

klasa III d (wychowawca Beata Rembacz-Bonk)

Dominika Knap (śr. 4,78)

klasa III e (wychowawca Beata Majewska)

Paula Budzińska (śr. 4,78)

Karolina Fijałkowska (śr. 4,78)

Manuela Milewska (śr. 4,78)

Martyna Nawara (śr. 4,78)

Monika Sandak (śr. 5,00)

Nagrody dla wyróżnionych uczniów oraz listy gratulacyjne dla rodziców wręczał Dyrektor Cezary Czernatowicz wraz wychowawcami oraz gościem uroczystości – Wicestarostą, panem Marianem Haniszewskim.

Warto dodać, że tegoroczny rocznik ukończył szkołę z wysokim wynikiem średnim – 3,99, natomiast najwyższą średnią ocen – 4,21 osiągnęła klasa III c. Gratulujemy!

Dwójka uczniów otrzymała także specjalną nagrodę za 100% frekwencję w trakcie 3 lat nauki. Weksle opiewające na kwotę 150 zł (do wykorzystania po podjęciu studiów) otrzymali: Hanna Krzywdzińska z klasy III d oraz Łukasz Ruszkiewicz z klasy III b. Również gratulujemy!

Ważnym momentem uroczystości było wręczenie „Władków” (od Władysława Broniewskiego)- honorowej nagrody w postaci ceramicznej plakietki (zaprojektowanej i wykonanej przez Łukasza Chmielewskiego z klasy II d),  które w symboliczny sposób podkreślają wkład i zaangażowanie licealistów w tworzenie życia szkoły. I tak w tym roku decyzją Rady Pedagogicznej wyróżnienie to otrzymali:

Dorota Łanoszka (za „rozczytanie szkoły”) i Wojciech Jaskot (za dźwiękową oprawę imprez szkolnych) – z klasy III b

Sławomir Gortych (za działania promujące szkołę i odkrywanie tajników chemii) i Dawid Meier (za fotorelacje z życia szkoły) – z klasy III c

Kajetan Szymkiewicz (za talent muzyczny, którym dzielił się na wielu uroczystościach szkolnych) – z klasy III d

Specjalną nagrodę i podziękowania za pracę na rzecz biblioteki szkolnej otrzymała Inka Ługowska z kl. III b

Wiele emocji i wzruszeń wzbudziły także podziękowania za trzyletnią pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz zaangażowanie w międzynarodowy projekt Erasmus +. Nagrody i pamiątkowe gadżety licznej grupie licealistów wręczyła pani Katarzyna Cieślak-Ostrowska, opiekunka obu działań.

Tradycyjnie też podsumowano sportową aktywność uczniów klas III. To oni przez trzy lata stanowili często trzon reprezentacji szkoły w wielu dyscyplinach, zdobywając laury i tytuły mistrzowskie. Na specjalne podziękowania zasłużyli: Eryka Baran, Monika Sandak, Weronika Naskręt, Agata Nastalska, Kacper Olszewski, Damian Gradzik, Wojciech Kutryba i Rafał Wójtowicz.

Tutaj cała lista nagrodzonych za sport

Wręczaniu świadectw dla 143 licealistów z 5 klas III towarzyszyły życzenia wychowawców klas, wzruszające, często także z humorem opisujące wspólne trzy lata w szkole. Później absolwenci, zgodnie z tradycją, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, który wcześniej został przekazany nowemu Pocztowi złożonemu z uczniów klas II.

Podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły otrzymała także liczna grupa rodziców trzecioklasistów, a szczególne wyrazy wdzięczności złożone zostały na ręce pań :Grażyny Matczak (przewodniczącej Rady Rodziców) i Katarzyny Nastalskiej (skarbnika RR).

Wzruszająco zabrzmiały podziękowania do tegorocznych absolwentów, w imieniu których przemawiali Agata Nastalska i Michał Garbacz.

Uroczystość ubarwiły dedykacje muzyczne w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły: Marcina Rolaka (absolwent LO z roku 2010 i obecnie magister sztuki po Akademii Muzycznej), Karoliny Grodzickiej (tegoroczna absolwentka kl. III c). Niespodzianką był występ zespołu grających uczniów i absolwentów z panią Irminą Nowak w roli wykonawczyni i interpretatorki piosenki 'Atramentowa” z repertuaru Stanisławy Celińskiej.

To był zarazem końcowy akcent akademii, którą przygotowała klasa I d wraz z wychowawczynią, panią Małgorzatą Pędlowską.

IIIa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IIIb

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IIIc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III d

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III e

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Władki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć z uroczystości dostępna na facebooku szkoły.

 

 

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...

100% – to świetny wynik naszych Maturzystów! Gratulujemy i dziękujemy!

100% - to świetny wynik naszych Maturzystów! Gratulujemy i dziękujemy!

100% naszych tegorocznych Maturzystów zdało egzamin maturalny! Wynik ten należy do 124 licealistek i licealistów z 4 klas czwartych, którzy w maju przystąpili do egzaminu dojrzałości. Statystycznie każdy, oprócz przedmiotów obowiązkowych, wybierał po 3 przedmioty rozszerzone, kierując się...

Piękny koniec roku i początek wakacji!

Piękny koniec roku i początek wakacji!

W wakacyjno-letnich nastrojach pożegnaliśmy rok szkolny 2023/2024. Zaliczyć możemy go do udanych z wielu powodów. Zrealizowaliśmy to, co zaplanowaliśmy, a nawet więcej. Odnieśliśmy wiele sukcesów, tych indywidualnych i tych zespołowych. Jako szkoła mamy wiele powodów do radości i dumy, co...