Czytanie miasta, czyli my w projekcie Europejskiej Stolicy Kultury

Czytanie miasta, czyli my w projekcie Europejskiej Stolicy Kultury

Czym jest dla Ciebie twoje miasto? Z czym Ci się kojarzy? Czy je lubisz? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć, realizując projekt w ramach Dolnośląskiej Platformy ESK 2016+, którego celem jest tworzenie w mieście przestrzeni do twórczych działań i zachęcenie bolesławian do włączenia się w obchody Europejskiej Stolicy Kultury.

Projekt realizowany jest w siedmiu miastach Dolnego Śląska. Postanowiliśmy się do niego włączyć na zaproszenie naszej absolwentki – Dominiki Majewskiej, studentki  pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwsze spotkanie zaangażowanych osób (klasa I B oraz grupa ekspertów w składzie: Karolina Domańska, Zuzia Woźnica, Lila Scelina, Sławek Gortych, Janek Krzywdziński i Dawid Meier) odbyło się w  jeszcze w marcu. Ustaliliśmy wówczas plan pracy na najbliższe miesiące dla poszczególnych grup zaangażowanych w projekt. Tematem naszych badań jest lokalna społeczność, artyści, miejsca spotkań. Każdy zespół zajmie się czymś innym, ale tak naprawdę wszyscy będziemy robili to samo: szperać, pytać, szukać, myszkować i zaglądać wszędzie, gdzie się da 🙂

Kolejne spotkanie za nami. W trakcie warsztatów pojawia się coraz więcej ciekawych i oryginalnych pomysłów związanych z „czytaniem” naszego miasta.

Zebrane informacje pomogą nam stworzyć COŚ ciekawego. Jak to COŚ będzie wyglądało? Przekonasz się w czerwcu! Chcemy Cię prosić o pomoc: podziel się z nami swoimi wspomnieniami związanymi z Bolesławcem.

Im więcej ich będzie, tym ciekawsze będzie nasze COŚ. Bo naszym zdaniem „Czytanie miasta” – to jak czytanie książki, której bohaterami są historie setek ludzi i miejsca, które mają dla nich szczególne znaczenie.

Uważamy, że warto tę książkę czytać, przybliżać innym i pisać dalszy ciąg.

Chętni do włączenia się w realizację projektu – mogą zgłaszać się do pani Irminy Nowak

op. L. Scelina

cz3

cz2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.