Wycieczkowo

Wycieczkowo

Czas wycieczek klasowych rozpoczęty. Kierunki różne, ale cele podobne. Wypoczywać, zwiedzać, integrować się z klasą i wychowawcą, a przede wszystkim miło spędzać czas. Klasa I e wraz z wychowawcą, panem Damianem Dziedziulem i panią Beatą Majewska za cel obrała Kraków, do którego wybrała się w przedostatnim tygodniu kwietnia.

O tym, co zwiedzili i zobaczyli w krótkiej relacji

Po sześciogodzinnej podróży, wyruszyliśmy na spacer Traktatem Królewskim. Zatrzymaliśmy się obok pomnika Grunwaldzkiego,  przeszliśmy obok Barbakanu, mijając  bramę Floriańską. Weszliśmy do jednego z najbardziej popularnych zabytków Krakowa- do kościoła Mariackiego, podziwiając ołtarz Wita Stwosza. Następne dwie godziny spędziliśmy oglądając inne obiekty umiejscowione w Rynku. W kolejnych dniach przewodnicy pokazywali nam Wawel, katedrę oraz dzwon Zygmunta, z którego podziwialiśmy Kraków z lotu ptaka. Legenda głosi, że każdy, kto dotknie dzwonu, spełni wszystkie swoje marzenia- zatem każdy z nas chciał z tego skorzystać! W ostatnim dniu odwiedziliśmy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w drodze powrotnej oglądaliśmy Maczugę Herkulesa w Ojcowskim Parku Narodowym.

Wszyscy jednogłośnie uważają, że wycieczka była udana. Spędziliśmy czas w miłym towarzystwie, odpoczywając od szkolnych obowiązków. Żałujemy tylko, że trzy dni bardzo szybko minęły, ale patrzymy w przyszłość w poszukiwaniu nowych, ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Czekamy na kolejne relacje z wyjazdów

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.