O Konstytucji i sukcesach

O Konstytucji i sukcesach

225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3. Maja była okazją do refleksji historycznej w trakcie akademii, ale tradycyjnie też do podsumowania naukowego ruchu olimpijskiego w naszej szkole. Uroczystość, przygotowana przez klasę I a wraz z wychowawcą, panem Leszkiem Idzikowskim rozpoczął montaż słowno-muzyczny, oparty na polszczyźnie z czasów rozbiorów.  Widowisko podkreślając przede wszystkim ważność dokumentu konstytucji, było jednocześnie ostrą krytyką części ówczesnej szlachty polskiej. Ta historyczna refleksja wprowadziła nas w kolejną część uroczystości, poświęconą podsumowaniu sukcesów naszych licealistów i nauczycieli – opiekunów w naukowym ruchu olimpijskim.

Jak co roku szczególnie doceniono osiągnięcia na etapie ogólnopolskim. Gratulacje i podziękowania od Dyrektora Cezarego Czernatowicza otrzymali uczniowie oraz ich nauczyciele:

Monika Marusiak z kl. II a – finalistka XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej opiekun Paweł Niemiec,

Agata Rompała  z kl.II c VIII oraz Klaudia Kowalik z kl. I b – finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II opiekun Marta Pankiewicz

Łukasz  Puk z kl. III b  – laureat  VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Chiny: od Konfucjusza do Jackie Chana”

Julia Babijczuk z kl. I c – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gdybym mógł cofnąć czas” opiekun Maria Idzik

Magdalena Janczak z kl. III a  – finalistka  XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Pokaż nam język” opiekun Małgorzata Naglik

Wyróżniono także liczącą ponad 30 osób grupę licealistów, którzy odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych na szczeblu okręgowym.  Tu znajduje się wykaz uczniów oraz ich osiągnięć

Warto dodać, że co roku prawie połowa naszych uczniów bierze udział w eliminacjach szkolnych, z czego do dalszych etapów kwalifikuje się około 15 %. Oferta olimpiad i konkursów jest bardzo bogata i różnorodna – tylko w tym roku nasi uczniowie startowali w 26 olimpiadach przedmiotowych i 23 konkursach. Każdy ma szansę zatem wybrać tę dziedzinę, która go szczególnie interesuje i odnieść indywidualny sukces, który przekłada się także na sukces i satysfakcję dla szkoły.

Serdecznie gratulujemy wszystkim osiągnięć i zachęcamy do dalszego udziału w naukowym ruchu olimpijskim, który w naszej szkole ma bogatą i obfitującą w sukcesy historię, sięgającą lat 60. ubiegłego wieku.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród książkowych.

na stronę program

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...