O Konstytucji i sukcesach

O Konstytucji i sukcesach

225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3. Maja była okazją do refleksji historycznej w trakcie akademii, ale tradycyjnie też do podsumowania naukowego ruchu olimpijskiego w naszej szkole. Uroczystość, przygotowana przez klasę I a wraz z wychowawcą, panem Leszkiem Idzikowskim rozpoczął montaż słowno-muzyczny, oparty na polszczyźnie z czasów rozbiorów.  Widowisko podkreślając przede wszystkim ważność dokumentu konstytucji, było jednocześnie ostrą krytyką części ówczesnej szlachty polskiej. Ta historyczna refleksja wprowadziła nas w kolejną część uroczystości, poświęconą podsumowaniu sukcesów naszych licealistów i nauczycieli – opiekunów w naukowym ruchu olimpijskim.

Jak co roku szczególnie doceniono osiągnięcia na etapie ogólnopolskim. Gratulacje i podziękowania od Dyrektora Cezarego Czernatowicza otrzymali uczniowie oraz ich nauczyciele:

Monika Marusiak z kl. II a – finalistka XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej opiekun Paweł Niemiec,

Agata Rompała  z kl.II c VIII oraz Klaudia Kowalik z kl. I b – finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II opiekun Marta Pankiewicz

Łukasz  Puk z kl. III b  – laureat  VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Chiny: od Konfucjusza do Jackie Chana”

Julia Babijczuk z kl. I c – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gdybym mógł cofnąć czas” opiekun Maria Idzik

Magdalena Janczak z kl. III a  – finalistka  XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Pokaż nam język” opiekun Małgorzata Naglik

Wyróżniono także liczącą ponad 30 osób grupę licealistów, którzy odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych na szczeblu okręgowym.  Tu znajduje się wykaz uczniów oraz ich osiągnięć

Warto dodać, że co roku prawie połowa naszych uczniów bierze udział w eliminacjach szkolnych, z czego do dalszych etapów kwalifikuje się około 15 %. Oferta olimpiad i konkursów jest bardzo bogata i różnorodna – tylko w tym roku nasi uczniowie startowali w 26 olimpiadach przedmiotowych i 23 konkursach. Każdy ma szansę zatem wybrać tę dziedzinę, która go szczególnie interesuje i odnieść indywidualny sukces, który przekłada się także na sukces i satysfakcję dla szkoły.

Serdecznie gratulujemy wszystkim osiągnięć i zachęcamy do dalszego udziału w naukowym ruchu olimpijskim, który w naszej szkole ma bogatą i obfitującą w sukcesy historię, sięgającą lat 60. ubiegłego wieku.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród książkowych.

na stronę program

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...

Piękny koniec roku i początek wakacji!

Piękny koniec roku i początek wakacji!

W wakacyjno-letnich nastrojach pożegnaliśmy rok szkolny 2023/2024. Zaliczyć możemy go do udanych z wielu powodów. Zrealizowaliśmy to, co zaplanowaliśmy, a nawet więcej. Odnieśliśmy wiele sukcesów, tych indywidualnych i tych zespołowych. Jako szkoła mamy wiele powodów do radości i dumy, co...

Nasze siatkarki szóste na Dolnym Śląsku!

Nasze siatkarki szóste na Dolnym Śląsku!

W ubiegłym tygodniu zakończyły się rozpoczęte 15 maja rozgrywki szkół średnich w siatkówce plażowej dziewcząt. Nasze siatkarki nie miały sobie równych na szczeblu powiatowym i pewnie awansowały do odbywających się w Kamiennej Górze Finałów Strefy Jeleniogórskiej. Kamiennogórski turniej nasze...