O Konstytucji i sukcesach

O Konstytucji i sukcesach

225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3. Maja była okazją do refleksji historycznej w trakcie akademii, ale tradycyjnie też do podsumowania naukowego ruchu olimpijskiego w naszej szkole. Uroczystość, przygotowana przez klasę I a wraz z wychowawcą, panem Leszkiem Idzikowskim rozpoczął montaż słowno-muzyczny, oparty na polszczyźnie z czasów rozbiorów.  Widowisko podkreślając przede wszystkim ważność dokumentu konstytucji, było jednocześnie ostrą krytyką części ówczesnej szlachty polskiej. Ta historyczna refleksja wprowadziła nas w kolejną część uroczystości, poświęconą podsumowaniu sukcesów naszych licealistów i nauczycieli – opiekunów w naukowym ruchu olimpijskim.

Jak co roku szczególnie doceniono osiągnięcia na etapie ogólnopolskim. Gratulacje i podziękowania od Dyrektora Cezarego Czernatowicza otrzymali uczniowie oraz ich nauczyciele:

Monika Marusiak z kl. II a – finalistka XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej opiekun Paweł Niemiec,

Agata Rompała  z kl.II c VIII oraz Klaudia Kowalik z kl. I b – finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II opiekun Marta Pankiewicz

Łukasz  Puk z kl. III b  – laureat  VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Chiny: od Konfucjusza do Jackie Chana”

Julia Babijczuk z kl. I c – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gdybym mógł cofnąć czas” opiekun Maria Idzik

Magdalena Janczak z kl. III a  – finalistka  XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Pokaż nam język” opiekun Małgorzata Naglik

Wyróżniono także liczącą ponad 30 osób grupę licealistów, którzy odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych na szczeblu okręgowym.  Tu znajduje się wykaz uczniów oraz ich osiągnięć

Warto dodać, że co roku prawie połowa naszych uczniów bierze udział w eliminacjach szkolnych, z czego do dalszych etapów kwalifikuje się około 15 %. Oferta olimpiad i konkursów jest bardzo bogata i różnorodna – tylko w tym roku nasi uczniowie startowali w 26 olimpiadach przedmiotowych i 23 konkursach. Każdy ma szansę zatem wybrać tę dziedzinę, która go szczególnie interesuje i odnieść indywidualny sukces, który przekłada się także na sukces i satysfakcję dla szkoły.

Serdecznie gratulujemy wszystkim osiągnięć i zachęcamy do dalszego udziału w naukowym ruchu olimpijskim, który w naszej szkole ma bogatą i obfitującą w sukcesy historię, sięgającą lat 60. ubiegłego wieku.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród książkowych.

na stronę program

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...