Nadzieja w kolorze żółtym

Nadzieja w kolorze żółtym

Od 6 lat członkowie szkolnego koła Caritas pod opieką Pani Marty Pankiewicz z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w akcji charytatywnej „Pola Nadziei” – międzynarodowym programie realizowanym wyłącznie przez hospicja. Także i w tym roku nie mogło nas zabraknąć na bolesławieckich ulicach. Prawie 30 licealistów kwestowało w rynku na rzecz Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. W zamian za drobny datek każdy ofiarodawca otrzymywał żonkil jako symbol nowego życia. Wraz z kwiatami wolontariusze wręczali słodycze, balony oraz pamiątkowe naklejki. Zadaniem kampanii Pola Nadziei jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących.

Zebrany w trakcie akcji dochód zostaje przeznaczony na zakup nowego sprzętu medycznego, środków higienicznych i rehabilitację. Samą akcję poprzedzała zbiórka pieniędzy polegająca na sprzedaży ciast oraz tostów. Za zebrane pieniądze zakupiono kwiaty i słodycze. W ten sposób wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wsparcia tego przedsięwzięcia .

Na znak uczestnictwa w tej akcji na terenie naszej szkoły zostały posadzone żonkile, które za każdym razem są zrywane i rozdawane podczas kwestowania.

 Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas !

oprac. Klaudia Pruszyńska (kl. I B)

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV