I LO nie takie straszne, czyli gimnazjaliści u nas.

I LO nie takie straszne, czyli gimnazjaliści u nas.

Ponad 250 uczniów szkół gimnazjalnych z Bolesławca, Lwówka, Nowogrodźca, Osiecznicy, Świętoszowa, Gromadki, Pielgrzymki i Nowej Wsi przyjęło nasze zaproszenie na „Dni Otwarte”, które zorganizowaliśmy 21 i 22 kwietnia. Nasi goście mieli okazję poznać szkołę, dowiedzieć się o ofercie na przyszły rok szkolny, ale przede wszystkim wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach przedmiotowych przygotowanych specjalnie z tej okazji przez naszych zdolnych licealistów pod opieką nauczycieli.

W trakcie warsztatów z chemii, na których nie zabrakło spektakularnych zjawisk uczniowie rozwiązywali zagadkę tajemniczej zbrodni dokonanej w miłosnym afekcie, która to rozegrała się na oczach naszych gości podczas warsztatów literackich. „Czy była między nimi chemia?” zastanawiano się później, tworząc poetyckie grypsy inspirowane poezją naszego patrona, Władysława Broniewskiego. Warsztaty lingwistyczne obfitowały w wielojęzyczne gry i zabawy, ale także ciekawą prezentację dotyczącą wzajemnych historycznych relacji pomiędzy językami: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim. W trakcie warsztatów matematyczno-fizycznych rozwiązywano niezwykle skomplikowane zadania, takie jak m.in ustalanie środka ciężkości widelca i łyżki czy przeprowadzenie dowodu na to, co ma wspólnego z Newtonem ciasto pierogowe.

W przerwach pomiędzy zajęciami naszych gości regenerowaliśmy słodkościami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski.

Na miłe zakończenie postanowiliśmy zaprosić uczniów z gimnazjów na orzeźwiającą zumbę i „belgijkę”, które zgodnie z tradycją odtańczyliśmy na hali sportowej.

Mamy nadzieję, że wszystkie atrakcje przygotowane specjalnie dla naszych gości – spotkały się z ich zainteresowaniem i uwagą.

Nam było niezmiernie miło gościć uczniów klas III szkół gimnazjalnych w I LO.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie „Dni Otwartych”.

Szczególne podziękowania składamy naszym wspaniałym licealistom, którzy prowadzili wszystkie zajęcia warsztatowe (długa lista osób już wkrótce :)), członkom Samorządu Uczniowskiemu – za opiekę nad gośćmi i przygotowanie poczęstunku.

Dziękujemy nauczycielom, którzy prowadzili i koordynowali zajęcia:

p. Irminie Nowak (warsztaty literackie)

p. Dorocie Startek (warsztaty chemiczne)

p. Tomaszowi Hoszowskiemu i Karolinie  Jarząbek (warsztaty matematyczno-fizyczne)

p. Leszkowi Idzikowskiemu, p. Alicji Kozioł, p. Małgorzacie Pędlowskiej, p. Barbarze Jusypenko  i Magdalenie Zientarze (warsztaty lingwistyczne)

p.Katarzynie Cieślak-Ostrowskiej – opieka nad naszymi gośćmi

p. Marcinowi Sobczyszynowi (zajęcia taneczne na sali)

p. Sławomirowi Zimniakowi (przygotowanie materiałów promocyjnych)

więcej zdjęć autorstwa Dawida Meiera (21 kwietnia) i Basi Szombary (22 kwietnia) na naszym facebooku

11 22 7

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.