I LO nie takie straszne, czyli gimnazjaliści u nas.

I LO nie takie straszne, czyli gimnazjaliści u nas.

Ponad 250 uczniów szkół gimnazjalnych z Bolesławca, Lwówka, Nowogrodźca, Osiecznicy, Świętoszowa, Gromadki, Pielgrzymki i Nowej Wsi przyjęło nasze zaproszenie na „Dni Otwarte”, które zorganizowaliśmy 21 i 22 kwietnia. Nasi goście mieli okazję poznać szkołę, dowiedzieć się o ofercie na przyszły rok szkolny, ale przede wszystkim wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach przedmiotowych przygotowanych specjalnie z tej okazji przez naszych zdolnych licealistów pod opieką nauczycieli.

W trakcie warsztatów z chemii, na których nie zabrakło spektakularnych zjawisk uczniowie rozwiązywali zagadkę tajemniczej zbrodni dokonanej w miłosnym afekcie, która to rozegrała się na oczach naszych gości podczas warsztatów literackich. „Czy była między nimi chemia?” zastanawiano się później, tworząc poetyckie grypsy inspirowane poezją naszego patrona, Władysława Broniewskiego. Warsztaty lingwistyczne obfitowały w wielojęzyczne gry i zabawy, ale także ciekawą prezentację dotyczącą wzajemnych historycznych relacji pomiędzy językami: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim. W trakcie warsztatów matematyczno-fizycznych rozwiązywano niezwykle skomplikowane zadania, takie jak m.in ustalanie środka ciężkości widelca i łyżki czy przeprowadzenie dowodu na to, co ma wspólnego z Newtonem ciasto pierogowe.

W przerwach pomiędzy zajęciami naszych gości regenerowaliśmy słodkościami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski.

Na miłe zakończenie postanowiliśmy zaprosić uczniów z gimnazjów na orzeźwiającą zumbę i „belgijkę”, które zgodnie z tradycją odtańczyliśmy na hali sportowej.

Mamy nadzieję, że wszystkie atrakcje przygotowane specjalnie dla naszych gości – spotkały się z ich zainteresowaniem i uwagą.

Nam było niezmiernie miło gościć uczniów klas III szkół gimnazjalnych w I LO.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie „Dni Otwartych”.

Szczególne podziękowania składamy naszym wspaniałym licealistom, którzy prowadzili wszystkie zajęcia warsztatowe (długa lista osób już wkrótce :)), członkom Samorządu Uczniowskiemu – za opiekę nad gośćmi i przygotowanie poczęstunku.

Dziękujemy nauczycielom, którzy prowadzili i koordynowali zajęcia:

p. Irminie Nowak (warsztaty literackie)

p. Dorocie Startek (warsztaty chemiczne)

p. Tomaszowi Hoszowskiemu i Karolinie  Jarząbek (warsztaty matematyczno-fizyczne)

p. Leszkowi Idzikowskiemu, p. Alicji Kozioł, p. Małgorzacie Pędlowskiej, p. Barbarze Jusypenko  i Magdalenie Zientarze (warsztaty lingwistyczne)

p.Katarzynie Cieślak-Ostrowskiej – opieka nad naszymi gośćmi

p. Marcinowi Sobczyszynowi (zajęcia taneczne na sali)

p. Sławomirowi Zimniakowi (przygotowanie materiałów promocyjnych)

więcej zdjęć autorstwa Dawida Meiera (21 kwietnia) i Basi Szombary (22 kwietnia) na naszym facebooku

11 22 7

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...