W hołdzie Niezłomnym

W hołdzie Niezłomnym

W Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych uczciliśmy pamięć wszystkich, którzy po II Wojnie Światowej walczyli o niepodległość naszej ojczyzny. Na cześć i podziw zasługuje odwaga, poświęcenie i determinacja, z jaką dążyli oni do swego największego i najwspanialszego marzenia – wolnej Polski. Nie było im dane dożyć spełnienia tego pragnienia. Byli torturowani, więzieni i mordowani. Złożyli swe życie na ołtarzu ojczyzny. Ginęli wołając „Niech żyje Polska!”.
Na okolicznościowym apelu historię Niezłomnych przedstawili uczniowie naszej szkoły: Weronika Sobczyszyn,  Karolina Domańska, Mikołaj Konefał, Szymon Kut, Bartosz Zarówny, Janek Krzywdziński; a piękną ilustrację muzyczną przygotowali: Monika Mikołajczak, Małgorzata Brygida, Kajetan Szymkiewicz i Szymon Różnicki.
Program powstał pod opieką pani Jolanty Kawuli.
Wspomnienie tych zapomnianych bohaterów uświadomiło nam, że byli to ludzie bardzo młodzi, czasem kilkunastoletni, mający rodziny, przyjaciół… ich walka o wolność została bestialsko zduszona. Dzisiaj my jesteśmy dziedzicami tego, o co oni walczyli, dlatego róbmy wszystko, by nie zmarnować ich trudu i poświęcenia.
opracował: Janek Krzywdziński
zdjęcia: Łukasz Dąbrowski
Żołnierze2
 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...