Czytam, więc jestem bogaty

Czytam, więc jestem bogaty

IMG_5871W piątek 19 grudnia sześcioosobowa grupa uczniów I Liceum oraz I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu (Kacper Szwed, Dominika Rudzik, Weronika Kwiecińska, Michał Baber, Olga Kanikowska, Natalia Berczuk) odwiedziła Szkołę Podstawową w Nowogrodźcu. Wizycie tej towarzyszyły zajęcia, podczas których grupa przedszkolaków oraz uczniowie klas III i IV mieli okazję stworzyć własne kartki świąteczne techniką origami. Mogli także napisać ostatnie listy do Świętego Mikołaja. Dzieci w skupieniu wsłuchiwały się w opowieść o „Pomocniku Świętego Mikołaja – Kocie” i z zaangażowaniem brały udział w późniejszej rozmowie o tradycjach Bożonarodzeniowych ze szkolnym pomocnikiem Świętego Mikołaja – Kacprem. Zachęcone same opowiadały o swoich planach i marzeniach związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Przygotowanie kartek świątecznych okazało się dobrą, radosną zabawą, której towarzyszyło śpiewanie kolęd. IMG_5878Choinki, prezenty i postać Świętego Mikołaja dominowały we wszystkich pracach, które dzieci tworzyły. Część kartek z życzeniami z pewnością powędrowała do rodzin uczniów a kilka kartek otrzymali Nasi uczniowie. Cyfrowe kopie Listów do Mikołaja zostały wysłane do Laponii, a oryginały wywieszone w bibliotece I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu.

Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek, na który w pełni zasłużyły. A żegnając się z naszą grupą, śpiewały kolędy.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.