Wolność – kocham i szanuję!

Wolność – kocham i szanuję!

Jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości, przygotowana przez klasę Ic wraz z wychowawcą, panem Edwardem Florkowem oraz zaangażowanymi uczniami z innych klas. Temu wspaniałemu wydarzeniu towarzyszyła radosna, a zarazem poważna atmosfera. Mieliśmy okazję usłyszeć wiele piosenek upamiętniających losy żołnierzy walczących za nasz kraj .Wszyscy uczestnicy mieli możliwość przeżyć nasze narodowe święto naszej dzięki pięknej i wzruszającej części artystycznej, którą uczniowie przygotowali z wielkim zaangażowaniem pod czujnym okiem wychowawcy. Tło historyczne i towarzyszące mu sceny z życia ludzi pozwoliło lepiej zrozumieć, czym była utrata niepodległości i walka o jej odzyskanie.  Największą i najciekawszą niespodzianką dla uczniów była opowieść samego pana Edwarda Florkowa o członkach jego rodziny, którzy walczyli i oddali życie za niepodległość. Wspomnienia te ilustrowały archiwalne zdjęcia dziadków i pradziadków nauczyciela, które mieliśmy okazję zobaczyć w trakcie uroczystości oraz w na wystawie na korytarzu szkoły .Była to dla nas na pewno piękna lekcja historii.

Klaudia Pruszyńska (kl. I B)

dziadek

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Chcesz wiedzieć więcej o szkole? Zadaj nam pytanie.

Chcesz wiedzieć więcej o szkole? Zadaj nam pytanie.

Samorząd Uczniowski w naszej szkole chętnie włączy się w rekrutację 2020. Ósmoklasistko, Ósmoklasisto - jeśli chcesz wiedzieć jak wygląda szkolne życie, co to jest "cujon", kiedy odbywa się Koncert Walentynkowy, co to są "Władki", a co szczęśliwe numerki i dlaczego warto przyjść do I LO ...

Nasi mistrzowie sudoku

Nasi mistrzowie sudoku

W tegorocznej już IX edycji Mistrzostw Dolnego śląska w Sudoku wzięło udział 1104 uczniów z całego województwa, w tym 46 uczniów naszej szkoły. Na etapie szkolnym należało rozwiązać zadania eliminacyjne w postaci klasycznego sudoku o różnym rozmiarze z ewentualnymi modyfikacjami tj...

Żegnamy panią Janinę Śladowską

Żegnamy panią Janinę Śladowską

Ze smutkiem informujemy, że odeszła pani Janina Śladowska, nauczycielka wychowania technicznego w I Liceum w latach 1962-1990. Choć obecne pokolenia licealistów nie mają tego przedmiotu, to starsi absolwenci z pewnością pamiętają te zajęcia. Manualne prace, budowa urządzeń, doskonalenie...