„Co dalej maturzysto?”

„Co dalej maturzysto?”

W naszym cyklu spotkań studio- i zawodoznawczych staramy się systematycznie zapraszać przedstawicieli różnych zawodów i uczelni, aby pomóc i często ułatwić licealistom podjęcie decyzji o dalszej edukacji. Tym razem gościliśmy reprezentantów miasta Poznań, które, jak się okazuje, ma równie  ciekawą i różnorodną ofertę studiów, co najbardziej popularny wśród naszych absolwentów – Wrocław. Na spotkaniu  30 października uczniowie klas III mieli okazję poznać nie tylko warunki, ale także uroki studiowania w Poznaniu.
W ramach kampanii „Akademicki i naukowy Poznań” odbyło się spotkanie, podczas którego prowadzący przedstawili maturzystom kompleksową ofertę poznańskich uczelni wyższych. Ciekawa prezentacja oferty miasta i uczelni poznańskich, połączona była z wystąpieniami prelegentów – kreatywnych osób, które odniosły naukowy i zawodowy sukces dzięki studiom skończonym w Poznaniu. Na zakończenie maturzyści wzięli udział w ankiecie i konkursie, którego nagrodą losową jest weekendowy pobyt z atrakcjami w Poznaniu.

Miło nam było także po spotkaniu usłyszeć od naszych gości, że odebrali nasze liceum jako szkołę z ogromnym potencjałem i bardzo sympatyczną młodzieżą 🙂

Nad realizacją cyklu spotkań od lat czuwa pani Barbara Pasierbiewicz, Pedagog Szkolny.

Poznań 2

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...