Chemia i matematyka z Politechniką Wrocławską

Chemia i matematyka z Politechniką Wrocławską

Kolejny rok w ramach współpracy z Politechniką Wrocławską realizujemy cykl zajęć z matematyki i chemii, w których uczestniczą uczniowie klas III i II, a koordynują je panie: Dorota Startek i Małgorzata Piotrów.  Klasa III c uczestniczyła już w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej. Wykłady z matematyki, połączone z ćwiczeniami w tym roku odbywają się w naszej szkole. Inauguracyjne zajęcia dla klasy III a i III d poprowadził p. dr inż. Maciej Lewandowski, wykładowca Politechniki Wrocławskiej i jednocześnie absolwent naszego liceum.

Temat zajęć obejmował program klasy trzeciej liceum. Przykłady, definicje i omawiane zadania były nie tylko powtórzeniem przed maturą, poszerzały także naszą wiedzę i przygotowywały do studiów. Oprócz umiejętności matematycznych zdobyliśmy również ciekawe doświadczenia. Poznaliśmy sposób prowadzenia zajęć na politechnice, mogliśmy przez chwilę poczuć się jak studenci i przenieść na prawdziwą salę wykładową.
Pierwsze spotkanie pokazało, że studia na politechnice mogą być interesujące. Z niecierpliwością czekamy więc na kolejne zajęcia. Z pewnością pomogą nam one podjąć decyzje o wyborze studiów – relacjonuje Magda Janczak z klasy III a

Nasz gość, zapytany o zajęcia potwierdził, że uczniowie bardzo dobrze radzą sobie z zaganianiami, które omawiał w trakcie wykładu. – Absolwenci I LO,  którzy wybierają później studia na Politechnice Wrocławskiej nie mają żadnych problemów z matematyką – podkreślił dr Lewandowski.

Lewandowski

 

fot. Dawid Meier

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...