Chemia i matematyka z Politechniką Wrocławską

Chemia i matematyka z Politechniką Wrocławską

Kolejny rok w ramach współpracy z Politechniką Wrocławską realizujemy cykl zajęć z matematyki i chemii, w których uczestniczą uczniowie klas III i II, a koordynują je panie: Dorota Startek i Małgorzata Piotrów.  Klasa III c uczestniczyła już w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej. Wykłady z matematyki, połączone z ćwiczeniami w tym roku odbywają się w naszej szkole. Inauguracyjne zajęcia dla klasy III a i III d poprowadził p. dr inż. Maciej Lewandowski, wykładowca Politechniki Wrocławskiej i jednocześnie absolwent naszego liceum.

Temat zajęć obejmował program klasy trzeciej liceum. Przykłady, definicje i omawiane zadania były nie tylko powtórzeniem przed maturą, poszerzały także naszą wiedzę i przygotowywały do studiów. Oprócz umiejętności matematycznych zdobyliśmy również ciekawe doświadczenia. Poznaliśmy sposób prowadzenia zajęć na politechnice, mogliśmy przez chwilę poczuć się jak studenci i przenieść na prawdziwą salę wykładową.
Pierwsze spotkanie pokazało, że studia na politechnice mogą być interesujące. Z niecierpliwością czekamy więc na kolejne zajęcia. Z pewnością pomogą nam one podjąć decyzje o wyborze studiów – relacjonuje Magda Janczak z klasy III a

Nasz gość, zapytany o zajęcia potwierdził, że uczniowie bardzo dobrze radzą sobie z zaganianiami, które omawiał w trakcie wykładu. – Absolwenci I LO,  którzy wybierają później studia na Politechnice Wrocławskiej nie mają żadnych problemów z matematyką – podkreślił dr Lewandowski.

Lewandowski

 

fot. Dawid Meier

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.