Chemia i matematyka z Politechniką Wrocławską

Chemia i matematyka z Politechniką Wrocławską

Kolejny rok w ramach współpracy z Politechniką Wrocławską realizujemy cykl zajęć z matematyki i chemii, w których uczestniczą uczniowie klas III i II, a koordynują je panie: Dorota Startek i Małgorzata Piotrów.  Klasa III c uczestniczyła już w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej. Wykłady z matematyki, połączone z ćwiczeniami w tym roku odbywają się w naszej szkole. Inauguracyjne zajęcia dla klasy III a i III d poprowadził p. dr inż. Maciej Lewandowski, wykładowca Politechniki Wrocławskiej i jednocześnie absolwent naszego liceum.

Temat zajęć obejmował program klasy trzeciej liceum. Przykłady, definicje i omawiane zadania były nie tylko powtórzeniem przed maturą, poszerzały także naszą wiedzę i przygotowywały do studiów. Oprócz umiejętności matematycznych zdobyliśmy również ciekawe doświadczenia. Poznaliśmy sposób prowadzenia zajęć na politechnice, mogliśmy przez chwilę poczuć się jak studenci i przenieść na prawdziwą salę wykładową.
Pierwsze spotkanie pokazało, że studia na politechnice mogą być interesujące. Z niecierpliwością czekamy więc na kolejne zajęcia. Z pewnością pomogą nam one podjąć decyzje o wyborze studiów – relacjonuje Magda Janczak z klasy III a

Nasz gość, zapytany o zajęcia potwierdził, że uczniowie bardzo dobrze radzą sobie z zaganianiami, które omawiał w trakcie wykładu. – Absolwenci I LO,  którzy wybierają później studia na Politechnice Wrocławskiej nie mają żadnych problemów z matematyką – podkreślił dr Lewandowski.

Lewandowski

 

fot. Dawid Meier

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023