Rok szkolny 2014/2015 za nami. Pora na podsumowanie.

Rok szkolny 2014/2015 za nami. Pora na podsumowanie.

Zanim rozpoczniemy „Piątą porę roku” –  czyli wakacje – należy podsumować to, co za nami. Rok szkolny 2014/2015 obfitował w wiele wydarzeń i sukcesów, zarówno indywidualnych, jak i będących udziałem całej szkoły. Znaleźliśmy się na 201 miejscu w ogólnopolskim Rankingu Liceów oraz I miejscu w Rankingu liceów dawnego województwa jeleniogórskiego. Realizowaliśmy ciekawe programy i projekty, m.in roczny cykl wykładów i warsztatów z chemii i matematyki na Politechnice Wrocławskiej. W ruchu olimpijskim aż 7 uczniów znalazło się w ogólnopolskich finałach, a nasi sportowcy zdobyli mistrzowskie tytuły. Byliśmy aktywni artystycznie i charytatywnie. Udało nam się pomóc wielu potrzebującym. Nasi uczniowie wyjeżdżali do Danii i Włoch w ramach programu Erasmus + oraz wymiany rodzinnej. Naszymi gośćmi były znane i uznane postaci ze świata nauki, literatury i reportażu, w tym oczywiście niezapomniane spotkanie z Panem Profesorem Janem Miodkiem. Pamiętaliśmy o 50.rocznicy śmierci Wincentego Tyrankiewicza i świętowaliśmy 15.urodziny naszej hali sportowej.Dzięki pracom remontowym nowego „blasku” nabrały klasy na 3 piętrze. Przez cały rok promowaliśmy czytelnictwo razem z grupą „Czytam, więc jestem”. Moglibyśmy tak wymieniać…, ale przecież to wszystko i jeszcze więcej znajduje się na naszej stronie i Facebooku. Wystarczy poczytać.

 Na uroczystości kończącej rok szkolny 2014/2015 podsumowaliśmy także indywidualne osiągnięcia licealistów oraz klas. Dyrektor Cezary Czernatowicz wyróżnił szczególnie klasy, które uzyskały najwyższą średnią ocen.

Gratulacje należą się klasom : kl. I C – 4,32, kl. I A – 4,23, kl. II C – 4,11

Na ten sukces złożyły się indywidualne wyniki uczniów, wśród których aż 35 otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Najwyższą średnią w szkole uzyskała Monika Marusiak z klasy I A ze średnią ocen – 5,53. Monika jest tym samy naszą kandydatką do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Warto dodać, że aż 15 uczniów osiągnęło średnią 5,0 i powyżej. Serdecznie gratulujemy tym, którzy należą do grona wyróżnionych za średnią ocen, a są to:

Ilona Hil, Michał Kutryba, Laura Przydróżna, Gabriela Szpila i Ewa Udzielak – z kl. I A

Jan Krzywdziński, Anglika Kupczak, Oliwia Popowicz, Agata Rompała, Liliana Scelina, Maja Szocińska, Marta Tomaszczyk – z kl. I C

Patryk Szulc i Marta Ziółkowska – z kl. I D

Izabela Biryłko – z kl. I E

Barbara Banaszak, Oliwia Fila, Magdalena Janczak, Paulina Jarosz, Edyta Kocajda, Agata Nastalska i Marcin Wieczorek – z kl. II A

Marcela Jamroz, Rita Kosiba, Klaudia Kubusiak i Natalia Madziarz – z kl. II B

Rałał Felczyński, Sławomir Gortych, Anna Noga i Julia Rozenbajgier – z kl. II c

Dominika Knapp i Kajetan Szymkiewicz- z kl. II D

Manuela Milewska i Monika Sandak – z kl. II E

Za 100 % frekwencję wyróżnieni zostali: Daniel Myśków (kl. I C), Łukasz Ruszkiewcz (kl. II B), Kajetan Szymkiewicz oraz Hanna Krzywdzińska ( z kl. II D).

Uroczystość była też okazją do wyróżnienia uczniów za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach, które rozstrzygnęły się w ostatnich 2 miesiącach. Miłą niespodzianką była nagroda specjalna Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego, którą z rąk pana Jakuba Lisiewskiego – Prezesa Dolnośląskiego Związku Rugby – otrzymał nasz licealista Kacper Olszewski, wybitny sportowiec.

Nagrodami uhonorowano także wszystkich zaangażowanych w działania ekologiczne, w pracę na rzecz biblioteki oraz zwycięzców konkursów organizowanych w trakcie Dni Humanisty. Na ręce Pana Dyrektora otrzymaliśmy także podziękowania za współorganizację Pikniku Integracyjnego, który odbył się w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych. Wyróżniono także Dorotę Łanoszkę ( z kl. II B) oraz Janka Krzywdzińskiego ( z kl. I C) za całoroczną pracę na rzecz biblioteki szkolnej.

Do wszystkich wyróżnionych trafiły książki ufundowane przez Radę Rodziców oraz nagrody przygotowane przez Starostwo Powiatowe.

W atmosferę zbliżających się wakacji wprowadzili nasi zdolni licealiści programem ” Piąta pora roku- wakacje”, na który złożyły się utwory instrumentalne i wokalne wykonane na zakończenie uroczystości. Nad całością uroczystości, którą poprowadzili Maja Szocińska  i Jan Krzywdziński czuwała pani Irmina Nowak.

Dziękujemy za ten rok szkolny. Widzimy się we wrześniu 🙂

 K1 K10 K11 K2 K3 K4 K5 K6 K7 K8 K9K13 K14 K15 K16

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023