Rok szkolny 2014/2015 za nami. Pora na podsumowanie.

Rok szkolny 2014/2015 za nami. Pora na podsumowanie.

Zanim rozpoczniemy „Piątą porę roku” –  czyli wakacje – należy podsumować to, co za nami. Rok szkolny 2014/2015 obfitował w wiele wydarzeń i sukcesów, zarówno indywidualnych, jak i będących udziałem całej szkoły. Znaleźliśmy się na 201 miejscu w ogólnopolskim Rankingu Liceów oraz I miejscu w Rankingu liceów dawnego województwa jeleniogórskiego. Realizowaliśmy ciekawe programy i projekty, m.in roczny cykl wykładów i warsztatów z chemii i matematyki na Politechnice Wrocławskiej. W ruchu olimpijskim aż 7 uczniów znalazło się w ogólnopolskich finałach, a nasi sportowcy zdobyli mistrzowskie tytuły. Byliśmy aktywni artystycznie i charytatywnie. Udało nam się pomóc wielu potrzebującym. Nasi uczniowie wyjeżdżali do Danii i Włoch w ramach programu Erasmus + oraz wymiany rodzinnej. Naszymi gośćmi były znane i uznane postaci ze świata nauki, literatury i reportażu, w tym oczywiście niezapomniane spotkanie z Panem Profesorem Janem Miodkiem. Pamiętaliśmy o 50.rocznicy śmierci Wincentego Tyrankiewicza i świętowaliśmy 15.urodziny naszej hali sportowej.Dzięki pracom remontowym nowego „blasku” nabrały klasy na 3 piętrze. Przez cały rok promowaliśmy czytelnictwo razem z grupą „Czytam, więc jestem”. Moglibyśmy tak wymieniać…, ale przecież to wszystko i jeszcze więcej znajduje się na naszej stronie i Facebooku. Wystarczy poczytać.

 Na uroczystości kończącej rok szkolny 2014/2015 podsumowaliśmy także indywidualne osiągnięcia licealistów oraz klas. Dyrektor Cezary Czernatowicz wyróżnił szczególnie klasy, które uzyskały najwyższą średnią ocen.

Gratulacje należą się klasom : kl. I C – 4,32, kl. I A – 4,23, kl. II C – 4,11

Na ten sukces złożyły się indywidualne wyniki uczniów, wśród których aż 35 otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Najwyższą średnią w szkole uzyskała Monika Marusiak z klasy I A ze średnią ocen – 5,53. Monika jest tym samy naszą kandydatką do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Warto dodać, że aż 15 uczniów osiągnęło średnią 5,0 i powyżej. Serdecznie gratulujemy tym, którzy należą do grona wyróżnionych za średnią ocen, a są to:

Ilona Hil, Michał Kutryba, Laura Przydróżna, Gabriela Szpila i Ewa Udzielak – z kl. I A

Jan Krzywdziński, Anglika Kupczak, Oliwia Popowicz, Agata Rompała, Liliana Scelina, Maja Szocińska, Marta Tomaszczyk – z kl. I C

Patryk Szulc i Marta Ziółkowska – z kl. I D

Izabela Biryłko – z kl. I E

Barbara Banaszak, Oliwia Fila, Magdalena Janczak, Paulina Jarosz, Edyta Kocajda, Agata Nastalska i Marcin Wieczorek – z kl. II A

Marcela Jamroz, Rita Kosiba, Klaudia Kubusiak i Natalia Madziarz – z kl. II B

Rałał Felczyński, Sławomir Gortych, Anna Noga i Julia Rozenbajgier – z kl. II c

Dominika Knapp i Kajetan Szymkiewicz- z kl. II D

Manuela Milewska i Monika Sandak – z kl. II E

Za 100 % frekwencję wyróżnieni zostali: Daniel Myśków (kl. I C), Łukasz Ruszkiewcz (kl. II B), Kajetan Szymkiewicz oraz Hanna Krzywdzińska ( z kl. II D).

Uroczystość była też okazją do wyróżnienia uczniów za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach, które rozstrzygnęły się w ostatnich 2 miesiącach. Miłą niespodzianką była nagroda specjalna Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego, którą z rąk pana Jakuba Lisiewskiego – Prezesa Dolnośląskiego Związku Rugby – otrzymał nasz licealista Kacper Olszewski, wybitny sportowiec.

Nagrodami uhonorowano także wszystkich zaangażowanych w działania ekologiczne, w pracę na rzecz biblioteki oraz zwycięzców konkursów organizowanych w trakcie Dni Humanisty. Na ręce Pana Dyrektora otrzymaliśmy także podziękowania za współorganizację Pikniku Integracyjnego, który odbył się w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych. Wyróżniono także Dorotę Łanoszkę ( z kl. II B) oraz Janka Krzywdzińskiego ( z kl. I C) za całoroczną pracę na rzecz biblioteki szkolnej.

Do wszystkich wyróżnionych trafiły książki ufundowane przez Radę Rodziców oraz nagrody przygotowane przez Starostwo Powiatowe.

W atmosferę zbliżających się wakacji wprowadzili nasi zdolni licealiści programem ” Piąta pora roku- wakacje”, na który złożyły się utwory instrumentalne i wokalne wykonane na zakończenie uroczystości. Nad całością uroczystości, którą poprowadzili Maja Szocińska  i Jan Krzywdziński czuwała pani Irmina Nowak.

Dziękujemy za ten rok szkolny. Widzimy się we wrześniu 🙂

 K1 K10 K11 K2 K3 K4 K5 K6 K7 K8 K9K13 K14 K15 K16

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...