Koncert muzyki elektronicznej zakończył tegoroczny cykl „Akademia Melomana”

Koncert muzyki elektronicznej zakończył tegoroczny cykl „Akademia Melomana”

Zakończyliśmy roczny cykl koncertów z cyklu „Akademia Melomana”. W tym roku w co miesiąc klasy I miały możliwość spotkania z muzyką na  żywo, graną i wykonywaną na auli szkolnej przez artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego. Różnorodny repertuar, w którym znalazły się m.in arcydzieła muzyki klasycznej ( „Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego), filmowe przeboje czy muzyka świata (Kuba i Dominikana) pozwolił na ciekawą podróż w krainę muzyki.

Równie interesująco przedstawia się propozycja koncertów na przyszły rok szkolny. Będzie wiele okazji do muzycznych spotkań, wśród których zaplanowano m.in historię rock’n rolla, wielkie dzieła Bacha i przeboje klasycznej muzyki.

podziękowanie ILO

Przypominamy, że program edukacji muzycznej pod nazwą „Akademia Melomana” realizowany jest w naszej szkole od 2007 roku.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...