Koncert muzyki elektronicznej zakończył tegoroczny cykl „Akademia Melomana”

Koncert muzyki elektronicznej zakończył tegoroczny cykl „Akademia Melomana”

Zakończyliśmy roczny cykl koncertów z cyklu „Akademia Melomana”. W tym roku w co miesiąc klasy I miały możliwość spotkania z muzyką na  żywo, graną i wykonywaną na auli szkolnej przez artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego. Różnorodny repertuar, w którym znalazły się m.in arcydzieła muzyki klasycznej ( „Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego), filmowe przeboje czy muzyka świata (Kuba i Dominikana) pozwolił na ciekawą podróż w krainę muzyki.

Równie interesująco przedstawia się propozycja koncertów na przyszły rok szkolny. Będzie wiele okazji do muzycznych spotkań, wśród których zaplanowano m.in historię rock’n rolla, wielkie dzieła Bacha i przeboje klasycznej muzyki.

podziękowanie ILO

Przypominamy, że program edukacji muzycznej pod nazwą „Akademia Melomana” realizowany jest w naszej szkole od 2007 roku.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.