Żyć nadzieją i nieść nadzieję

Żyć nadzieją i nieść nadzieję

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” – te słowa przyświecają działaniom naszego Szkolnego Koła Caritas pod opieką pani katechetki Marty Pankiewicz, które od 4 lat współpracuje z Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci. Po raz kolejny we wrześniu włączyliśmy się w międzynarodowy program, realizowany wyłącznie przez hospicja pod nazwą POLA NADZIEI.

IMG_1994

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadaniem tej kampanii jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwianie społeczeństwa, przypominając o chorych i cierpiących. Celem jest także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu.

W związku z tym we wrześniu przeprowadziliśmy wśród uczniów i nauczycieli zbiórkę cebulek żonkili i posadziliśmy je na terenie naszej szkoły. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy ich zakwitnięcia. UDAŁO SIĘ!!! Nasze żonkile pięknie zakwitły, dlatego przeszliśmy do dalszego etapu akcji.

W kwietniu zerwaliśmy nasze kwiaty i  wyruszyliśmy w miasto kwestować na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W zamian za drobny datek każdy ofiarodawca otrzymał żółty kwiat żonkila lub tulipana, jako symbol życia. Wraz z żywymi kwiatami uczniowie wręczali ulotki informacyjne o działalności Hospicjum, balony i cukierki „krówki polonadziejówki”.

W trakcie akcji udało nam się zebrać imponującą kwotę ponad 1300 zł, które przekazaliśmy na rzecz Hospicjum!

Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom serdecznie dziękujemy:)

IMG_1990

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023