Żyć nadzieją i nieść nadzieję

Żyć nadzieją i nieść nadzieję

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” – te słowa przyświecają działaniom naszego Szkolnego Koła Caritas pod opieką pani katechetki Marty Pankiewicz, które od 4 lat współpracuje z Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci. Po raz kolejny we wrześniu włączyliśmy się w międzynarodowy program, realizowany wyłącznie przez hospicja pod nazwą POLA NADZIEI.

IMG_1994

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadaniem tej kampanii jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwianie społeczeństwa, przypominając o chorych i cierpiących. Celem jest także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu.

W związku z tym we wrześniu przeprowadziliśmy wśród uczniów i nauczycieli zbiórkę cebulek żonkili i posadziliśmy je na terenie naszej szkoły. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy ich zakwitnięcia. UDAŁO SIĘ!!! Nasze żonkile pięknie zakwitły, dlatego przeszliśmy do dalszego etapu akcji.

W kwietniu zerwaliśmy nasze kwiaty i  wyruszyliśmy w miasto kwestować na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W zamian za drobny datek każdy ofiarodawca otrzymał żółty kwiat żonkila lub tulipana, jako symbol życia. Wraz z żywymi kwiatami uczniowie wręczali ulotki informacyjne o działalności Hospicjum, balony i cukierki „krówki polonadziejówki”.

W trakcie akcji udało nam się zebrać imponującą kwotę ponad 1300 zł, które przekazaliśmy na rzecz Hospicjum!

Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom serdecznie dziękujemy:)

IMG_1990

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...