Żyć nadzieją i nieść nadzieję

Żyć nadzieją i nieść nadzieję

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” – te słowa przyświecają działaniom naszego Szkolnego Koła Caritas pod opieką pani katechetki Marty Pankiewicz, które od 4 lat współpracuje z Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci. Po raz kolejny we wrześniu włączyliśmy się w międzynarodowy program, realizowany wyłącznie przez hospicja pod nazwą POLA NADZIEI.

IMG_1994

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadaniem tej kampanii jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwianie społeczeństwa, przypominając o chorych i cierpiących. Celem jest także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu.

W związku z tym we wrześniu przeprowadziliśmy wśród uczniów i nauczycieli zbiórkę cebulek żonkili i posadziliśmy je na terenie naszej szkoły. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy ich zakwitnięcia. UDAŁO SIĘ!!! Nasze żonkile pięknie zakwitły, dlatego przeszliśmy do dalszego etapu akcji.

W kwietniu zerwaliśmy nasze kwiaty i  wyruszyliśmy w miasto kwestować na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W zamian za drobny datek każdy ofiarodawca otrzymał żółty kwiat żonkila lub tulipana, jako symbol życia. Wraz z żywymi kwiatami uczniowie wręczali ulotki informacyjne o działalności Hospicjum, balony i cukierki „krówki polonadziejówki”.

W trakcie akcji udało nam się zebrać imponującą kwotę ponad 1300 zł, które przekazaliśmy na rzecz Hospicjum!

Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom serdecznie dziękujemy:)

IMG_1990

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.